Dopoledne se rozběhly hned tři akce najednou. Zatímco si to na hřišti mezi sebou rozdávali v mistrovském utkání mužů fotbalisté místního béčka a Prosenic, v okolí zámku obdivovaly děti ukázky práce Policie České republiky. Ty klidnější povahy prozměnu vyrazily na zdejší rybník Altéř. Zde totiž probíhal po celý den lov ryb a to nejen pro milovníky Petrova cechu ale i pro úplné začátečníky. „Lidi měli zájem, během dne se jich zde vystřídalo na šedesát. Návnady i pruty jsme pro návštěvníky zajistili, někdo si kapra odnesl domů a někdo lovil jen pro zábavu, stylem chyť a pusť,“ popsal zástupce předsedy místní rybářské organizace Jiří Kašpar.

Spolu se slavnostním otevřením zámeckého nádvoří, se v pravé poledne otevřely i výstavní prostory, kde probíhalo hned několik výstav. V prostorách konírny je k vidění výstava s názvem Doteky, která nabízí dřevořezby Josefa Urbana a malby Hany Bednářové. Na zámku se rovněž prezentují i místní spolky. Svou činnost, úspěchy i výrobky představuje u příležitosti 80 let od založení organizovaného včelařského spolku Český svaz včelařů Hustopeče nad Bečvou. „Včelařství na Hustopečsku má dávnou tradici. Za celých osmdesát let se na postu předsedy vystřídali pouze čtyři lidé,“ řekl Deníku současný předseda včelařského spolku Lubomír Klézl. Svými největšími úlovky se návštěvníkům Hustopečských dnů chlubí i členové Českého rybářského svaz. Ti letos slaví 110 let od vzniku organizovaného rybářství v Hustopečích nad Bečvou.

Odpoledne pak většinu návštěvníků rozesmál známý bavič Vladimír Hron. Ten skvěle předvedl nejen Luďka Sobotu, Jiřího Korna či Karla Gotta, ale dokonce i zástupkyni něžného pohlaví, Uršulu Klukovou.

O ukázky historických zbraní a boje s nimi se postarala na zámecké zahradě přerovská šermířská skupina Ares Armenie.

Bezesporu největší a nejočekávanější hvězdou sobotního programu byl slovenský zpěvák Meky Žbirka. V 16 hodin populárního zpěváka konečně moderátor Petr Salava, který návštěvníky provázel celé odpoledne, pozval na pódium. Sám zpěvák přiznal, že zde ještě nikdy nevystupoval, ale že se mu v Hustopečích velice líbí. „Jsem rád, že jsme se sem mezi vás dostali a zahráli vám pár písniček,“ řekl nadšenému publiku slovenský zpěvák. Nádvořím zámku se nesly hitovky 22 dni, Atlantída či V slepých uličkách. Bouřlivý aplaus si od posluchačů Miro Žbirka vysloužil i za ústřední píseň seriálu Ordinace v růžové zahradě. Podle jeho slov ji v plánu neměli. „Tuto písničku vám zazpíváme na speciální přání Honzy, kterému jsem to v zákulisí slíbil,“ vysvětlil Žbirka. Obrovským překvapením bylo i společné vystoupení s českou zpěvačkou Marthou, která si s Miro Žbirkou zazpívala Čo bolí to prebobolí i píseň Sněhulák.

„Jsme velice spokojeni s celým průběhem. Na programu se podílelo mnoho lidí a když nyní vidíme tak velkou účast návštěvníků, je to pro nás velká odměna,“ uvedla Deníku starostka Městyse Hustopeče nad Bečvou, Jak dále prozradila, již nyní začíná přemýšlet, jak udělat příští rok Hustopečské dny ještě lákavější.

Program v neděli 29. srpna

7.30 hodin – před Úřadem městyse – Slavnostní průvod hostů, zastupitelů a občanů za doprovodu dechové hudby

8 hodin – Chrám Povýšení sv. Kříže – Slavnostní mše svatá – pěvecký a hudební doprovod – Chorus collegium Odry

9.30 hodin – nádvoří zámku – Zdravice hostů

10 hodin – nádvoří zámku – Moraváci – dechová hudba obohacená lidovým vypravěčem Karlem Kopřivou

10 hodin – hřiště TJ Sokol – mistrovské utkání žáků – Hustopeče žáci – Troubky

13 hodin – nádvoří zámku – Ivan Mládek & Banjo Band

14.30 hodin – nádvoří zámku – zábavná silácká show – Železný Zekon

16 hodin – nádvoří zámku – Hustopečská dechovka

16.30 hodin – hřiště TJ Sokol – mistrovské utkání mužů – Hustopeče B – Vrahovice