Jak uvedla Magdaléna Škapová jako pomocná programová pracovnice střediska kultury Městských kulturní zařízení, zatím se pro nezájem rušil pouze jeden film, což byla Druhá míza.

„Snažím se vybírat nejnovější filmy, když nám to umožňuje naše digitální vybavení kina. Nejnavštěvovanějším filmem této sezóny se stali Mimoni, které jsme museli pro velký úspěch promítat dvakrát. Dohromady na ně dorazilo přes dva tisíce návštěvníků," pověděla.

A jaký má Magdaléna Škapová fígl při výběru filmů?

„Vybírám filmy nejen podle hodnocením ale i podle žánru, čehož jsou důkazem právě animáky. U těch vím, že doslova táhnou. Také se řídím i hereckým obsazením, nebo třeba podle toho, jak úspěšné byly díly předtím, když už je to pokračování," vysvětlila svůj systém pracovnice.

Film Mimoni přilákalo do Letního kina v Hranicích více než 1200 diváků, dalších 300 se vracelo domů s nepořízenou z důvodu omezené kapacity kina

Největší trhák: Mimoni

Vedoucí střediska kultury Helena Votavová si pochvaluje především vydařené počasí, díky kterému si našlo cestu do letního kina víc lidí než kdy dříve.

„Ještě nikdy jsme neměli tak vysokou návštěvnost. Pokud bych měla srovnat tento a minulý rok, tak průměrná návštěvnost byla loni 202 lidí na jedno představení. Letos, a to podotýkám, že jsou to čísla zatím jen od května do července, je to průměrně 372 osob na jeden film. Mám z toho opravdu velkou radost," usmála se vedoucí.

Za bezkonkurenčně nejlepšími Mimoni následoval český film Život je život se 757 návštěvníky.

„A pro úplnost třetím nejnavštěvovanějším filmem se stal animovaný snímek V hlavě, který jsme promítali ve středu 12. srpna. Na něj přišlo 599 diváků," srovnala vedoucí střediska kultura.

Ačkoliv jsou čísla krásná, pořadatelé si uvědomují, že by letní kino zasloužilo aspoň trošku změnu svého image.

„Vše je otázka peněz, je potřeba technicky dovybavit především promítárnu. Samozřejmě bychom potřebovali zrenovovat areál toalet A to do takové míry, aby byl areál celoročně k dispozici. Nyní totiž po ukončení sezóny musíme vypustit vodu. Také stánky s občerstvením by mohly vypadat lépe, ale to je vše zatím hudba budoucnosti," povzdechla si Helena Votavová.