Skotským rockovým ikonám budou v rámci programu sekundovat Limetal Václava Vlasáka a Katoda Olomouc.

Nazarethu se v České republice zřejmě líbí. V průběhu května zde totiž skotská čtveřice odehrála halové koncerty v Praze a v Brně, aby se k nám ani ne po dvou měsících mohla opět vrátit.

Tentokrát na tři venkovní show. Jedna ze zastávek miniturné připadne 10. července také na Hranice.

Bude se jednat o doposud největší hvězdu v historii již tradičního festivalu Rockové Hranice.

„V minulosti jsme avizovali, že máme ambice přivést nějakého velkého interpreta zvenčí. Teď ten okamžik konečně nadešel," uvedl pořadatel festivalu Václav Vlasák.

Jak se podařilo hard rockovému matadorovi dostat do dvacetitisícového města kapelu takového formátu?

„Máme s Limetalem ambice hrát po Evropě, a jelikož nás zastupuje stejná agentura jako Nazareth, nebylo tak extrémně složité koncert vyjednat," objasnil organizátor.

Jak se u správných hvězd sluší a patří, Nazareth si vyjednali nadstandardní podmínky.

„Kapela má speciální požadavky na aparaturu, ubytování i catering. Kupříkladu nesmí chybět konkrétní skotská whisky přesně podle instrukcí," řekl se smíchem Václav Vlasák.

Love Hurts? Sakra bych si přál, aby byla naše

Jediným zakládajícím členem, který v Nazarethu dodnes působí, je basák Pete Agnew.

Letos sedmdesátiletý muzikant v nedávném rozhovoru pro server iDnes.cz přiznal, že by si nesmírně přál, aby byl největší hit v repertoáru kapely, skladba Love Hurts, autorskou písní.

„Když uděláte coververzi pořádně, tak je trochu vaše. Vy novináři víte, že se jedná o předělávku, ale pro běžné posluchače to je písnička Nazareth. Přesto vám povím, sakra bych si přál, aby byla opravdu naše," nezastírá Pete Agnew.

V minulém roce došlo ve skupině k výměně na pozici zpěváka. Mikrofonu se chopil Carl Sentance, a podle fanoušků i kritiků se jedná o změnu k lepšímu.

„Podle ohlasů, které se ke mně dostaly, je nový zpěvák velice dobrý. Bohužel předchozí frontman již na tom zdravotně nebyl nejlépe," uvedl Václav Vlasák. Ten se v průběhu akce také objeví na pódiu. Se skupinou Limetal, kterou vytvořili v loňském roce po rozkolu s kapelníkem a bubeníkem Radimem Pařízkem zbylý členové slavné skupiny Citron.

„Na Rockových Hranicích zahrajeme nové písně, ale i staré pecky, které vznikly během našeho působení v Citronu," prozradil.

Brány festivalu se návštěvníkům otevřou v šestnáct hodin.

David Král