Patnáct milionů korun činila dotace na vyasfaltovaný úsek cyklostezky Bečva mezi Rybářemi a Dříní. Přestřižením pásky byl slavnostně uveden do provozu přesně před rokem. Letošní květnová povodeň se však na něm krutě podepsala.

Voda v jednom místě podemlela podloží a cyklotrasa se tam propadá. Pro cyklisty jsou praskliny v asfaltu i nerovnosti, které tam vznikly v důsledku sesuvu, nebezpečné.

„Firma, která stezku budovala, už se na ni byla podívat a teď bude muset stávající situaci vyhodnotit a navrhnout nějaké řešení,“ sdělil starosta Hranic Miroslav Wildner.

Podle jeho odhadu se bude jednat o škodu v řádu statisíců korun. Přesná čísla však musejí vyslovit až odborníci. Jestli bude nepříjemná záležitost řešena formou reklamace stavby, na to bude muset také odpovědět až odborný posudek. Dá se ale předpokládat, že škody má jednoznačně na svědomí přírodní kalamita a nikoliv odbytá práce.

Úsek mezi Hranicemi a osadou Rybáře je průjezdný. Vstup na lávku pro pěší přes Bečvu je však u Rybářů zakázán. Nájezd na ni totiž také podemlela voda a zčásti ho strhla.

„Na další úsek, směrem k chatové oblasti Dříň, by se teď neměl nikdo pouštět,“ upozornil tiskový mluvčí Hranic Petr Bakovský.

„Kromě toho, že je tam stezka v některých místech zničena, hrozí i pád větví nebo celých stromů,“ zdůvodnil.

Znovuotevřít poškozený úsek cyklostezky plánuje město podle slov svého starosty ještě do začátku turistické sezony.

„Chtěli bychom to do té doby opravit alespoň provizorně,“ uzavřel Wildner.