Už za pár dnů se totiž začne s opravou nebezpečné římsy.

Dlouhodobě je zde narušená římsa kolem celé budovy, která by mohla opadávat. Město si nechalo zpracovat posudek statika, který opravu římsy doporučil.

„Aby římsa neohrozila procházející lidi, ohraničily se nejnebezpečnější místa páskou. Loni se podařilo zahrnout opravu římsy do městského rozpočtu a letos proběhlo výběrové řízení," uvedl mluvčí města Hranice Petr Bakovský.

Vlasta Zapatová z oddělení investic v pondělí 22. června předala veškeré podklady k opravě římsy a podepsala smlouvu s firmou Stavby Baller ze Spálova, která zvítězila ve výběrovém řízení.

Firma by se měla do práce pustit již 1. července. „Konce rekonstrukce by se škola měla dočkat do konce září," pověděl dále Petr Bakovský.

Celá akce vyjde město jako vlastníka budovy na dva miliony.

Ovšem celá budova by si zasloužila rekonstrukci ve velkém. Jak potvrdil místostarosta Ivo Lesák, do budoucna se plánuje oprava a zateplení venkovní fasády s historizujícím členěním.

Červenobílá páska s nápisem zákaz vstupu, která zdobila hlavní vchod Základní umělecké školy v Hranicích, v brzké době zmizí. Již od 1. července zde započne oprava římsy, která hrozila spadnutím.

Vyhlížená rekonstrukce uvnitř

„Budova by ale potřebovala i rekonstrukci zevnitř. Zatím ale není jasné, zda na ni najdeme finanční prostředky. Mé přání ale je zrekonstruovat základní uměleckou školu nejprve zevnitř a poté zvenku," vyslovil své přání místostarosta města, který se v pondělí 22. června sešel s ředitelem základní umělecké školy Mojmírem Chudou, aby s ním probral případné další postupy.

Sám Mojmír Chuda potvrdil, že na rekonstrukci čeká škola už pěknou řádku let.

„Návrhy na rekonstrukci už zde byly před mnoha lety, patnáct let už to bude. Doufám tedy, že se konečně něco změní, i když netuším, co všechno," uvedl s tím, že pásky ohraničující padající římsu už fungují jako výstraha kolem školy více než rok.

Od nového školního roku se nebudou kolemjdoucí bát, že jim škola doslova spadne na hlavu.

„Do budoucna se mluví o tom, že by měla škola měla projít rekonstrukcí, momentálně se připravuje energetický audit a projektová dokumentace, abychom mohli zažádat o dotaci na zateplení budovy," uzavřel mluvčí Petr Bakovský.