„Došlo k omylu, do výkazu výměru se dostaly prvky, které už hotové byly. Přestože jde jen o malou část z celkových prací, zvolili jsme cestu zrušení původního výběrového řízení, aby nás za to nikdo nemohl napadnout. Firmy, které se do výběrového řízení přihlásily, s tím nemají problém," uvedl tiskový mluvčí Městského úřadu v Hranicích Petr Bakovský, který také doplnil, že v souvislosti s tímto omylem nedojde k žádnému časovému posunu blížících se prací.

„S úpravou křižovatky se začne letos v září, dokončení je plánováno na konec října. Akce bude stát kolem milionu sedmi set tisíc korun," dodal.

Redakcí oslovení lidé s dalšími bezpečnostními prvky vzhledem k husté dopravě vcelku souhlasí. Připomínají ale, že další přechody na využívané třídě Československé armády jsou možná ještě rizikovější.Nebezpečná křižovatka na třídě Čs. armády

„Nechápu, proč tady nejsou semafory, vždyť ta křižovatka byla ještě přibližně před pětadvaceti lety světelná. Myslím, že semafory vždycky hodně pomůžou. Samozřejmě musí být dobře seřízené, což je někde problém," řekl Vlastimil Kušner, který u zmíněné křižovatky bydlí.

„Teď přes prázdniny je tady celkem klid, ale jakmile začne školní rok, bude tu úplně jiný frmol," okomentoval současnou situaci.

Křižovatka mezi třídou Československé armády a ulicí Kapitána Jaroše patří ve městě mezi ty nejrizikovější.

O její úpravě a doplnění o další bezpečnostní prvky se uvažovalo už v předcházejících letech. Nyní ale město na akci získalo dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury, která zahrne sedmdesát procent nákladů.

Projekt má navazovat už na vybudované bezpečností ostrůvky, kterých je v Hranicích například na třídě 1. máje hned několik.

Přesné dopravní řešení v průběhu několikatýdenních stavebních prací, na které musí být vydáno povolení jak od stavebního úřadu, tak i z Olomouckého kraje, by mělo být jasné během několika následujících dní, po výběru zhotovitele. Dopravci by se ale snad neměli obávat příliš zdlouhavých omezení. Vzhledem k pracím na silnici bude zřejmě snížená rychlost, řidiči se také musejí připravit na dočasně zúženou vozovku.