Nápad je ale v podstatě v úplném zárodku.

„Obec o tom sice uvažuje, ale momentálně na takový projekt není vypsaný žádný dotační titul. Museli bychom hlavně vymyslet, kudy by taková cyklostezka vedla," řekl starosta Opatovic Jaroslav Kuchař.

Podle navrhovatele Radka Klanici by se dala využít „stará cesta" z Mariánského údolí do Opatovic, která fungovala před několika desítkami let. Stezka by prý mohla vést právě podél ní nebo přímo na ní.

„Jde ale jen o hrubou představu," řekl zastupitel.

Právě velký provoz i těžké dopravy, která přes obec často nejezdí padesátkou, byla prý hlavním impulzem k nápadu.

„Přes Opatovice jezdí spousta náklaďáků. Kdybychom byli schopni dostat se na katastr Ústí a následně do Hranic, proběhla by cesta v mnohem větším klidu. Náklaďáky přejíždějící přes Opatovice jsou totiž v současné době dost nebezpečné. Cyklisté by tak využívali trasu mimo hlavní silnici," dodal starosta Kuchař.

Jednání budou následovat

Veškerá jednání zástupců nejen Opatovic, ale také představitelů Ústí tak budou teprve následovat. Bez získané dotace by ale obce do projektu s největší pravděpodobnos­tí nešly.

S „opatovickou" myšlenkou nově vybudované cyklostezky se už seznámil i starosta Ústí Libor Vykopal. Ten připomněl, že před lety mapoval možnosti propojení oblasti Záhoří s Ústím Mikroregion Záhoran.

„Jsem si vědomý reálné možnosti cyklostezky, která by spojovala Malhotice s Ústím. Nevím ale, kudy by přesně do Ústí vedlo spojení z Opatovic. Obecně se něčemu takovému ale nebráníme, projekt by měl naší podporu. Teď ale teprve počkáme na varianty řešení od Opatovic, abychom věděli, kudy přesně by se to dalo provést," vyjádřil svůj názor ústecký starosta.