Během minulého týdne sice poprašek sněhu napadl, vlekaři by však potřebovali pro spuštění alespoň některých vleků mnohem bohatší sněhovou nadílku.

„Milovníky zimních sportů asi zklamu, ale v Partutovicích jsme letos zimní sezonu zatím nezahájili. Chtělo by to ještě více sněhu,“ sdělila Kateřina Mikolášiková.

Podobnou zprávu přinášejí také vlekaři z Potštátu. „Bohužel nás trápí nedostatek sněhu, kvůli kterému se vleky v loňském roce vůbec nerozjely. Doufáme, že letošní leden přinese více sněhových srážek než ten loňský,“ uvedla obsluha vleků s tím, že pokud se sněhu během týdne dočkají, spustí vleky hned o dalším víkendu.

Lyžařské areály v Potšátě, Uhřínově a Partutovicích byly v minulosti mezi obyvateli Hranic a okolí velice oblíbené. Bez umělého zasněžování se však dnes již neobejdou ani mnohé areály v Jeseníkách a Beskydech, které jsou položeny ještě výš než lyžařská centra na Hranicku. Mnozí proto za zimními sporty vyrážejí dál.

Nejbližší areál s umělým zasněžováním se nachází v místní části Oder, Tošovicích. O víkendu byly lyžařům a snowboardistům k dispozici dva kotvové vleky. Vzhledem k tomu, že areál je v širokém okolí jediný v alespoň částečném provozu, tvořily se u turniketů až dvacetiminutové fronty.

Vlekaři v těchto dnech využívají teplot, které ani přes den nestoupnou nad bod mrazu. Sněhová děla v areálu proto chrlila umělý sníh na svah v průběhu celého dne. Další možností, kam mohou lidé z Hranic vyrazit na svah, je sjezdovka Svinec u Loučky na Novojičínsku. Ta se letos poprvé otevřela v sobotu 3. ledna, a to opět díky umělému sněhu.

Další možností je i podhůří Jeseníků. Nejbližší areál v Hlubočkách nedaleko Olomouce nabízí provoz bez přestávky od 9 do 21 hodin.

cena dospělé celodenní jízdenky

  • Tošovice 300 Kč
  • Svinec 450 Kč
  • Hlubočky 360 Kč
  • Potštát 240 Kč