Studenti 6.B gymnázia v Hranicích a 4.D střední živnostenské školy z Přerova získali první místo v čtenářské anketě tištěného vydání Přerovského a hranického deníku.

Odnesli si sud piva a absolvovali exkluzivní prohlídku pivovaru spojenou s ochutnávkou.

„Inspiroval jsem se loňskou dovolenou v Řecku. Řekl jsem si, že bychom se na table mohli stylizovat do role Bohů,“ řekl při předávání cen autor nápadu z hranického gymnázia student Vojtěch.

„Kostýmy z obyčejných prostěradel dělaly holky a na každém se pak upravovaly špendlíky podle potřeby,“ doplnila Vojtěcha spolužačka ze stejné třídy.

Zcela opačně na tom byli studenti střední živnostenské školy z Přerova. jejich tablo byly v podstatě titulní strany časopisů.

„Napadlo to našeho kamaráda fotografa, u kterého jsme se nechali fotit. Trochu jsme byli zklamaní ze spolupráce s ním, ukázalo se totiž že byl hodně nezodpovědný,“ uvedla studentka druhé vítězné třídy.

Vítězná tabla

Čtenáři ocenili nápadité tablo 4. D SSOŠŽ Přerov, na němž maturanti pózují na předních stránkách časopisů
Do dávné historie se na svém tablu vydali maturanti z 6. B z Gymnázia Hranice

Vyhlašování cen se ovšem zúčastnila ještě třetí třída. Byli to studenti přerovského gymnázia Jana Blahoslava, kteří ve čtenářské anketě získali druhé místo.

„Měli jsme krásné tablo, byly to vlastně polaroidové fotky na plyšovém tygrovi,“ řekla na závěr velmi skromně jedna ze studentek úspěšné třídy.