Tak by se dal shrnout přístup Petra Repaně, který vytvořil neoficiální stránky Lipníku a nedávno na ně přidal několik panoramatických záběrů z míst, která se mu zdají nejhezčí. Na internetu si je tak může prohlédnout kdokoli.

„Je to takový můj dost drahý koníček, se kterým mi pomáhá manželka,“ říká zakladatel stránek Petr Repaň.

„Snažíme se nabídnout něco, co nikdo jiný nemá.“ Tento týden proto na internet přidal dvanáct panoramatických vizualizací, na kterých si návštěvníci mohou prohlédnout některá zákoutí Lipníku. Kromě náměstí či Piaristické ulice je k vidění například i okolí zámku. „Zámek se zahradou a naprostým unikátem – střešní zahradou, to je podle mě perla města,“ hodnotí Repaň.

Většinu fotek a záběrů pro www.lipniknadbecvou.eu pořídil sám, ty nejnovější jsou z tohoto měsíce. Kromě samotného Lipníka má Repaň „spadeno“ i na další místa v okolí.

„Samozřejmě máme v plánu podrobně zpracovat asi nejvýznamnější památku regionu, hrad Helfštýn. Podle toho, jaký bude ohlas, chtěli bychom zhotovit i vizualizace Přerova či Hranic,“ líčí své další plány zakladatel stránek.

A na co se návštěvníci jeho stránek mohou těšit v nejbližší době? „Chceme udělat i noční panorama zámeckého parku. A určitě bychom rádi zachytili i atmosféru vánočně vyzdobeného náměstí,“ doplňuje Repaň.