Šestadvacet studentů Střední průmyslové školy převzalo ocenění za výborné výsledky v praktické části výuky a za reprezentaci školy v oborových soutěžích.

„Výběr studentů se řídil podle toho, jak si vedou v praktické části na dílnách. Z každé skupiny byli vybráni dva žáci. Zastoupeny jsou zde všechny ročníky, které pracují v dílnách na průmyslovce, například mechanik číslicově řízených strojů, instalatér, obráběč kovů a zámečník. Pozvání jsou i žáci, kteří se účastnili nějaké dovednostní soutěže. Z těchto bych zmínil Pavla Rakovského, který vyhrál mezinárodní soutěž Zlatý pilník. Pavel bude oceněn hned dvakrát. Naše škola tuto akci pořádá pravidelně na konci školního roku. Letos jsme se při předávání cen sešli už počtvrté," uvedl František Zlámala, učitel ze Střední průmyslové školy Hranice.

Záměrem celé akce je hlavně podpora strojírenských oborů, zvýšení zájmu o studium a zlepšení studijních výsledků žáků.

„Abych uspěl, musel jsem mít dobré výsledky v praktické části výuky. Zúčastnil jsem se i soutěže u nás ve škole, ve které jsme soupeřili ještě s jednou školou z Moravskoslezského kraje. Šlo o prezentaci naší práce na soustruhu. Podařilo se mi vyhrát a to mi nejspíš zajistilo nominaci na dnešní ocenění," sdělil Deníku jeden z úspěšných studentů Jiří Vilím.

Ceremoniálu se zúčastnili také zástupci sedmi hranických firem, které oceněné studenty podpořily sponzorskými dary.

Lucie Bradová, Pavel Mašlaň