Soutěž o nejlepší kysané zelí se uskutečnila v minulých letech několikrát. Provozovatel drahotušského Kluziště Pavel Veverka ji pořádá teprve druhým rokem.

„Minulý rok jsme tu měli asi sedm vzorků. Ale nepořádáme tu jen tuto soutěž. Také jsme tu měli košt slivovice, dětský den, hasičské oslavy nebo firemní akce," řekl.

Jeho manželka dodala, že ochutnávku zelí udrželi proto, aby se v Drahotuších něco dělo.

„Chceme to tu trošku zpestřit. Jde především o zábavu," vysvětlila s úsměvem Petra Veverková.

„Do poroty vybereme návštěvníky našeho občerstvení. Dnes tu máme pět porotců. Každý dostane papírek, kde bodují šest vzorků. Mohou dát nejvíc pět bodů, nejméně jeden. Pak to všechno sečteme a vyhlásíme vítěze," uvedla pomocnice Veronika Ročňáková.

Před zahájením soutěže došli, dle slov Libora Č., staří pánové z SK Hranice, kteří přivezli z fotbalového utkání druhé místo.

„Nemohli jsme tady chybět. Když už jsem seděl v porotě minulý a předminulý rok, chtěl jsem i letos. Pořád se tu něco děje," uvedl Libor Č.

Ke stolu zasedli tři muži a dvě ženy. Při koštování zelí měli zamyšlené výrazy, psali si poznámky a svůj úkol brali opravdu vážně.

„Tady mi chybí kmín," ohodnotil jeden vzorek jeden. „Ale je takové měkčí. To si bude tím, že je nastrouhané na tenko," řekl svůj názor druhý.

„Mně stejně nejvíc zatím chutná druhý vzorek," přidal se třetí. „Já mám radši křupavější zelí," oponoval čtvrtý. Po nějaké době odevzdali svůj verdikt pomocnici Veronice, která po sečtení vyhlásila pořadí.¨

První cena: Pečená kachna

Na prvním místě se umístil Roman Lubojacký, který obdržel jako odměnu právě upečenou kachnu, druhý byl Pavel Pažebřuch a dostal dva houskové knedlíky a na třetím místě skončila paní Voldánová a ta dostala dvě hlávky zelí – červené a bílé.

V rámci fair play nabídl vítěz svou odměnu všem zúčastněným a tak nikdo neodcházel smutný z prohry. Přece jen šlo především o to se sejít a popovídat si se sousedy a dopřát si trochu dobrého kysaného zelí.

„Kysané zelí je zdravé, tak se budeme těšit příští rok zase," zakončila Veronika Ročňáková. 

Nejzajímavější chuť mělo kysané zelí podle paní Voldánové.
Její tajný recept najdete v pondělním TIŠTĚNÉM vydání Přerovského a hranického deníku 16. února

Barbora Jestřebská