Mezi obcemi patří prvenství obci Lipová – Lázně na Jesenicku a cenu veřejnosti, o níž rozhodují svým hlasováním sami uživatelé internetu, pak obdržely Pavlovice u Kojetína.

Vítězům předal v pátek dopoledne ceny olomoucký hejtman Martin Tesařík. „Letošní ročník soutěže jasně ukázal, že úroveň webových stránek stoupá. Přibývá webů s interaktivními prvky a roste také množství zveřejňovaných informací,“ pochvaloval si úroveň soutěže olomoucký hejtman.

Letošního ročníku se zúčastnilo více než dvacet měst a obcí. Vítězové postupují do celostátního kola, které se uskuteční počátkem dubna v Hradci Králové.

„Vyhráli jsme v kategorii města Olomouckého kraje, a to v dosti silné konkurenci. Tento výsledek nás tedy velmi potěšil,“ uvedl mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal.

Nové webové stránky města Hranice

Město se do soutěže nehlásí poprvé, ale v tomto klání zaznamenalo už v minulosti úspěch. V roce 2005 totiž Přerov získal první cenu v kategorii elektronická podpora obsluhy občanů, a to dokonce v celostátním měřítku.

Webové stránky obou vítězných měst – Přerova i Hranic prošly vloni modernizací. Jen přerovský magistrát přišly na 370 tisíc.

„Myslím, že jsme zabodovali hlavně díky nasazení nových komunikačních metod, které se snaží jít co nejblíže k lidem,“ řekl Přidal.

Spokojený s výsledkem je i mluvčí hranické radnice Petr Bakovský. „Umístění nás potěšilo a bereme to jako ocenění loňské investice města do nového designu webových stránek. K inovaci jsme přistoupili proto, aby stránky vyhovovaly modernějším nárokům na grafiku, ale byly přístupné i pro postižené a hlavně se staly přehlednějšími,“ řekl mluvčí radnice Bakovský.