Areál na louce v rekreační zóně mezi koupacím biotopem a loděnicí buduje společnost Hydro Gas Manufacture, jež vyhrála výběrové řízení. Patří mezi dvě specializované firmy na tyto stavby v České republice.

„Hotovo by mohlo být ke konci srpna,“ rozhlíželi se zástupci firmy po rozsáhlém staveništi, na kterém je denně nasazeno několik kusů techniky.

Mimořádný úspěch si připsala olomoucká zoo, která letos jako jediná v Česku odchovala mládě hrabáče kapského.
Obrovský úspěch olomoucké zoo. Odchovala hrabáče. Letos jako jediná v Česku

Město si na specialisty na tyto areály s uměle vytvořenými okruhy pro bajkery a speciálně upravenými plochami s překážkami a rampami pro skateboardisty muselo počkat. Staveniště firma převzala v květnu.

„Čekací lhůty na realizaci u této společnosti jsou přibližně dva roky. Věříme, že se nám čekání vrátí v kvalitě odvedené práce,“ podotkl již dříve starosta Litovle Viktor Kohout.

V Litovli se mohou těšit na jeden z nejmodernějších parků pro tyto sporty. „Přizvali jsme litovelské skejťáky, kteří se měli možnost vyjádřit k podobě skateparku a společně s odborníky navrhnout prvky, aby to pro ně bylo co nejatraktivnější,“ popisoval starosta.Nové sportoviště nahradí zastaralý skatepark na sídlišti Karla Sedláka, který se skládá z kovových prvků a na jeho hlučný provoz si místní obyvatelé již několik let stěžují. Sepsali kvůli tomu i petice.

Městu se na areál podařilo získat dotaci ve výši téměř 6 milionů korun. Celkové náklady činí 11,5 milionu korun.