Hustopečské dny se v městyse konají už popatnácté, a to je důvod k pořádným oslavám. Pořadatelé se proto rozhodli v sobotu uspořádat slavnostní průvod ulicemi městyse, jehož součástí byl i Den otevřených dveří místních spolků.

„Atmosféra byla fantastická a každý ze spolků si pro hosty něco připravil. Zahrádkáři napekli pecáky, včelaři nabídli medovníky a medovinu, myslivci nadělali řízky a otec František na faře zase mešní víno a oplatky. Rybáři nachystali rybí škvarky,“ pochvalovala si starostka městyse Júlia Vozáková.

Že se v Hustopečích nad Bečvou umějí dobře bavit, ukázal i sobotní program na nádvoří zámku. Lidem zahrála místní kapela Nejistota a zazpíval mužský pěvecký sbor Hustopečtí Kocouři.

Návštěvníci mohli zhlédnout také vystoupení folklórního souboru Rarášek nebo břišních tanečnic. S krátkým pásmem se představil kulturní výbor městyse a svou historii shrnul v krátké prezentaci Sbor dobrovolných hasičů místní části Poruba.

Vrcholem celého odpoledne ale bylo vystoupení kankánových tanečnic - místních zastupitelů a zastupitelek v čele se starostkou. Typické šantánové kostýmy mužské části souboru nevadily, přestože občas překážela paruka a škrtily podvazky.

„Prvotní ohlas publika byl sice trochu nevěřícný, ale zhostili jsme se toho se ctí jako tým, který tady pracuje, nehledě na stranickou příslušnost. Šlo do toho deset z patnácti zastupitelů, pod taktovkou naší paní starostky,“ řekl po vystoupení Pavel Biskup, zastupitel z místní části Poruba.

„Pro nás ženy to tak těžké nebylo, ale obdivovala jsem mužské kolegy, jak se náročného úkolu zhostili. Nasmáli jsme se už jen u toho, když jsme tanec nacvičovali,“ zhodnotila povedený výkon zastupitelka Magda Nováková.

Z dramaturgie sobotního odpoledne byli nadšení i diváci.

„Bylo to sexy. Je určitě lepší, když se projeví místní. Nepotřebujeme žádné velké umělce,“ usmála se jedna z návštěvnic Renata N.
Třídenní program Hustopečských dnů ale nabídl i zvučná jména - v sobotu vpodvečer zazpívala na nádvoří zámku slovenská zpěvačka Kristína, nedělní odpoledne patřilo první dámě české country Věře Martinové a skupině Jelen.

Nabitý program byl i v pátek, kdy si mohli návštěvníci užít Velkou nanukovou show a ve večerních hodinách poslechnout dvě kapely - kapelu Limetal a skvělý revival AC DC.

Jednou z atrakcí letošních Hustopečských dnů byla v sobotu také prohlídka městyse z ptačí perspektivy.