Jestli však někdo doufal, že kvůli své důležitosti bude venkovní hřiště u Základní školy 1. máje, stavba zbrojnice pro hranické dobrovolné hasiče nebo rekonstrukce ulice Pod Bílým kamenem hotová už do konce tohoto roku, pak byl na omylu.

Letos se nepodařilo dokončit ani jednu z nich. Přitom lidé Pod Bílým kamenem se už tento rok měli těšit z nové cesty.

Například stavba hasičské zbrojnice má zpoždění několik týdnů.

„Doposud fungujeme v omezených prostorech, na naší práci se tím ale nic nemění," řekl velitel dobrovolných hasičů v Hranicích Tomáš Kopecký.

Zbrojnice, která roste hned vedle profesionální hasičské jednotky, by podle původních plánů měla být hotová do května 2015.

„Doufáme, že ten termín se stihne, hlavně si ale přejeme, aby stavba byla kvalitně provedená. Aby nebyla takzvaně sešívaná horkou nití. Každopádně se na novou zbrojnici moc těšíme," dodal velitel jednotky, která spadá do druhé, tedy rámci dobrovolných hasičů nejvyšší kategorie. Hraničtí dobrovolní hasiči jsou v této kategorii jedinými v Olomouckém kraji, kteří nemají k dispozici samostatné zázemí.

To, že velké investice města nejsou v tomto roce dokončeny, prý není ničím výjimečným.

„Tyto akce se podle původního plánu v tomto roce rozběhly. Neznamená to ale, že by musely zároveň ve stejném roce skončit," vysvětlil radniční mluvčí Petr Bakovský.

Zahrada do května 

Například oprava cesty Pod Bílým kamenem však měla být skutečně v tomto roce hotová. Zahájení stavby ale proběhlo až během podzimu.

„Rekonstrukce ulice Pod Bílým kamenem se přesouvá na příští rok kvůli nutným přeložkám sítí," sdělil tiskový mluvčí Městského úřadu v Hranicích Petr Bakovský.

Do května 2015 by měla skončit také rekonstrukce zámecké zahrady, od ukončení v daném termínu se totiž odvíjí výrazná dotace.

Jenže i tato akce začala později, výběrové řízení se totiž muselo konat opakovaně.

„K prvnímu konkurzu se přihlásily jen dvě firmy, z nichž jedna nesplňovala daná kritéria. Zbývající společnost jako jediný účastník výběrového řízení zakázku získat nemohla, proto se akce vysoutěžila znovu," zakončil mluvčí.