Z deseti přihlášených cyklistů nakonec jezdilo pouze devět. Do soutěže se zapojil Domov seniorů a Městský úřad dohromady s Městskou policií. Místním koordinátorem se stala Hranická rozvojová agentura a celou akci posvětil Vojtěch Bušina jako vedoucí odboru školství a sociálních věcí.

Městský úřad celkově vyfoukl Domovu seniorů první tři místa, co se týká zdolaných kilometrů.

„První byl suverénně Miroslav Mann z městské policie, který vedl v průběhu celé soutěže, jako druhý se umístil Daniel Kučák s 491 kilometry a třetí je Ondřej Kulda, který najel 386 kilometrů," uvedla ředitelka Hranické rozvojové agentury Michaela Škrobánková. Všichni tři muži jsou strážníci Městské policie.

„Paní Žítková z Domova seniorů najezdila za květen 322 kilometrů, a stala se tak nejlepší hranickou cyklistkou," pokračovala Michaela Škrobánková.

Předávání cen

Předávání cen se uskuteční v úterý 10. června v 15 hodin v Obřadní síni hranického zámku.

„Vyhlásili jsme tři soutěže, které se vztahují na celý tým. Šlo nám o pravidelnost, vzdálenost a cykloopatření. Vzdálenost i pravidelnost také vyhrálo město Hranice. Co se týká pravidelnosti, tak tento tým měl v průměru 92 procent jízd s celkovým počtem 149 oproti tomu měl Domov seniorů 134, což ovšem není až takový rozdíl," dodala koordinátorka akce.

Fotili problémy na cestách

Cenu za cykloopatření dostane ten cyklista, který si všímal cest, po kterých jezdil. Pokud někde scházel například pruh pro cyklisty nebo narazil na jiné peripetie, vyfotil daný svízel a poslal ho i s návrhem na řešení organizátorům, měl možnost vyhrát. Ten poté bude odměněn za svůj aktivní přístup. Všechny příspěvky byly předány cyklokoordiná­torovi města.

Určitě má akce smysl, hodnotí Škrobánková

Michaela Škrobánková hodnotí celou akci spíš kladně.

„Nemyslím si, že tato akce byla marná. Navíc když jsem se bavila s jinými koordinátory, tak říkali, že první rok je vždy nejtěžší. Věřím, že každým rokem bude zájem větší, určitě to má smysl," pověděla.

Aspoň v měsíci květnu se tak zčásti ulevilo ovzduší v Hranicích díky devíti vytrvalým cyklistům, kteří se nebáli sednout na kola a jezdit do práce místo v autě, na kole, což oceňuje i Michaela Škrobánková.

„Ve finále jsem spokojená, když vidím, že lidé skutečně do práce na kole jezdili. Těch najetých kilometrů je opravdu hodně. Nejméně najetých je 114, což mi přijde fajn, vzhledem k tomu, že paní jezdila do práce vzdálené pouze tři kilometry. Pokud je schopná za měsíc najet tolik kilometrů, je to důkaz, že jezdila opravdu hodně. Mám z toho vážně radost," zakončila ředitelka Hranické rozvojové agentury. (jes)