„Staráme se i o lidi, kteří jsou trvale upoutaní na lůžko, takže práce je někdy i psychicky dost náročná. Když ale někomu takto pomůžete, vidíte spokojenost potřebných lidí a zanecháte za sebou nějaké výsledky, je to obohacení i pro vás," tvrdí Jana Kolářová.

V hranické charitě působí od samotného začátku této organizace ve městě. Dříve pracovala jako pediatrická sestra nebo také jako porodní asistentka. K ošetřovatelské práci s lidmi tak měla vždy velice blízko.

„Asi není samo sebou, že teď pracuji zrovna tady v charitě. Po mateřské dovolené jsem dlouho nemohla najít práci. Manžel si ale pak všiml příhodného inzerátu, a tak jsem se nakonec ocitla tady. Nechtěla bych práci měnit, jsem tady spokojená," potvrzuje s úsměvem vrchní sestra, která stejně jako její kolegyně jezdí za seniory nejen po samotných Hranicích, ale také do obcí v okolí.

Cílem Charitní ošetřovatelské služby, kterou na základě ordinací praktického lékaře zajišťují kvalifikované zdravotní sestry, je právě poskytnutí odborné zdravotní péče nemocným osobám v domácím prostředí. Ošetření následně hradí zdravotní pojišťovny.

„Snažíme se být k dispozici a zajistit veškerou péči všem potřebným lidem, kteří se nám ozvou. Je to ale všechno o tom vzájemném porozumění a důvěře. Lidi se už na nás často těší a to platí oboustranně," uzavírá vrchní sestra Jana Kolářová. (pm)