Na bezdomovce, který ležel v noci na pátek před hranickým hotelem Cementář na lavičce v dešti, upozornila strážníky náhodná kolemjdoucí.

Hlídka mu nabídla zajištění lékařské péče, ale on ji odmítl. V pátek před polednem ležel však na tomtéž místě a už jevil známky silného podchlazení. „I když stále odmítal ošetření, zavolali jsme mu sanitku a ta ho odvezla do nemocnice,“ uvedl šéf strážníků Miroslav Mann.

Městská policie oznámila celou záležitost na sociálním odboru města Hranic a ten zkontaktoval křesťanské sdružení Elim, které bezdomovcům zajišťuje přístřeší.

„Ten pán u nás ještě nikdy nebyl. Pokud by měl ale zájem, máme u nás v nocležně dvě poslední volná lůžka, takže bychom mu jedno z nich mohli nabídnout,“ uvedl ředitel Elimu Bohuslav Rybníček.

Pokud některý z bezdomovců skončí pro svůj špatný zdravotní stav v nemocnici, ta se pak na Elim obrací také. Vždy však záleží na pacientovi, jestli o azyl stojí.

„Pár klientů už k nám rovnou z nemocnice přišlo. Není to však pravidlem. Někdy se tito lidé vracejí raději zpátky na ulici,“ konstatoval Rybníček.