Oddělení prošlo nejen stavebními úpravami, ale také modernizací vybavení. Náklady na rekonstrukci se pohybují okolo dvaceti milionů korun.

Lůžková jednotka se dočkala rekonstrukce po dlouhých dvaceti letech.

„Rekonstrukci jsme provedli v průběhu minulého roku. Nakonec byla rozsáhlejší, než jsme čekali. Řekli jsme si totiž, že když už, tak ať to opravdu stojí za to,“ přiblížil ředitel hranické nemocnice Eduard Sohlich na slavnostním otevření.

Toho se zúčastnili také primáři nově zrekonstruovaných oddělení.

„Rekonstrukce byla opravdu rozsáhlá a myslím, že výsledek stojí za to. Patří za to velký dík nejen panu řediteli, ale všem, kteří se na tom podíleli. Rád bych vyzdvihl především práci vrchní sestry Andrei Doležalové, která svými dennodenními konzultacemi s řemeslníky ohromnou měrou přispěla k tomuto konečnému výsledku,“ neskrýval nadšení primář anesteziologicko-resuscitačního oddělení Petr Tomančák.

„I když nejsem zastánce investic do betonu, tady si myslím, že to bylo opravdu na místě. Osobně jsem ale především rád za nové technické vybavení, které nám umožní poskytnout pacientům opět o něco lepší péči,“ doplnil primář interního oddělení Jan Tibitanzl.

Školní náměstí v Hranicích
Návrat Masarykovy sochy na Školní náměstí: město začíná hledat autora

Modernizace vybavení a stavební úpravy vyšly dohromady zhruba na dvacet milionů korun.

„Na této jednotce jsme připraveni poskytovat péči na čtyřech lůžkách plnohodnotné resuscitační péče, dvou lůžkách intenzivní péče a třinácti lůžkách standardní péče. Co se týče nějakých konkrétních novinek, tak jsme například kompletně vyměnili monitorovací systém pacientů,“ popsal Eduard Sohlich.

Nemocnice Hranice pokračuje v rekonstrukcích z minulých let. V roce 2016 se nové podoby dočkalo rehabilitačnímu oddělení, v minulém roce jej pak následovalo oddělení dětské. 

Ilustrační foto
Hranická nemocnice zakázala návštěvy