Absolutním vítězem letošního roku se stala Nemocnice Městec Králové ve Středočeském kraji. Do celostátního projektu Nemocnice ČR byly zařazeny i nemocnice v Hranicích a Přerově.

„Do žebříčku tří nejlepších zařízení za Olomoucký kraj se za Vojenskou nemocnicí v Olomouci a nemocnicí ve Šternberku na třetím místě umístila nemocnice v Hranicích,“ informoval David Vavřina, předseda představenstva organizace HealthCare Institute v Ostravě, která projekt vyhlásila už druhým rokem.

Do hlasování o nejlepší nemocnici se letos zapojilo o pět tisíc respondentů více než loni. „Potvrzuje se, že lidé se chtějí podělit o své zkušenosti s kvalitou lékařské péče a doprovodných služeb ve zdravotnických zařízeních,“ doplnil Vavřina.

Podle jeho slov s výsledky hlasování budou jednotlivé nemocnice seznámeny. Tato data pak mohousloužit managementu k vnitřní analýze a případnému zlepšování služeb.

„Stejně jako loni, i letos z průzkumu vyplynulo, že řada respondentů by uvítala více informací o kvalitě zdravotní péče poskytované zdravotnickými zařízeními,“ dodal závěrem Vavřina.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika