„Porod je jednou z nejvýznamnějších událostí v životě ženy. Nejen nastávající maminka, ale také tatínek málokdy tuší, co je před, během i po porodu vlastně čeká,“ vysvětlil důvody zavedení této novinky mluvčí přerovské nemocnice Tomáš Želazko.

Během setkání s odborníky budou moci maminky absolvovat speciální cvičení pro těhotné a cyklus přednášek, zaměřený na období těhotenství, porodu a šestinedělí.

„Bude se hovořit i o některých dalších problémech, které s porodem souvisejí, například o životosprávě těhotné ženy, zásadách zdravého životního stylu, o přípravě na porod nebo co si s sebou vzít do porodnice,“ popsala primářka porodnicko-gynekologického oddělení přerovské nemocnice Jarmila Repovská.

Podle ní je na první setkání přihlášeno šest budoucích maminek. „Nebude chybět ani přednáška o přípravě otce k porodu a prohlídka porodních sálů s možností sestavení individuálního porodního plánu,“ doplnila.

Porodnice v Přerově nabízí komfortní podmínky pro příchod miminka na svět. „Máme systém porodních boxů s kvalitním technickým zázemím, dvoulůžkové pokoje pro šestinedělky, plný rooming- in a příjemný kvalifikovaný personál na porodním a novorozeneckém oddělení,“ poznamenala primářka.

Přerovská nemocnice obdržela už v roce 2005 titul Baby Friendly Hospital, což je ocenění za podporu zdravého vývoje novorozenců a propagaci kojení.

„Při propouštění z porodnice je plně kojeno 96 procent novorozenců a kojící matky mají možnost kdykoli telefonicky konzultovat své problémy,“ uzavřela.