Letos se bude rozdělovat 215 tisíc korun mezi pořadatele různých sportovních, kulturních a vzdělávacích akcí. Každý žadatel může získat až patnáct tisíc korun.

„Díky těmto penězům podporujeme kulturní, sportovní a vzdělávací akce s důrazem na děti a mládež na území regionu Hranicko. Akce mohou pořádat neziskovky, spolky, církve a školy. Kdokoliv z nich se může o příspěvek zažádat," uvedla koordinátorka programu Marcela Tomášová.

Každá z devíti firem daruje pětadvacet tisíc. Cílem celého programu je propagace regionu i samotných firem, kterým záleží na tom, aby peníze zůstaly v našem regionu.

„Mikroregion Hranicko a firmy, které se letos do programu zapojily, vybraly celkem 225 tisíc korun. Žadatelům z toho půjde 215 tisíc a zbytek využijeme na společnou propagaci tohoto programu," upřesnila Marcela Tomášová.

Mezi největší akce patří například závody Dračích lodí jak v Hranicích tak ve Skaličce, oslavy výročí spolku dobrovolných hasičů a jejich soutěže, jarmarky ve školách, sportovní i vzdělávací akce.

Kdo se letos přihlásí do Grantového programu regionu Hranicko, je zatím záhadou. Zájemci mohou podat žádost v kanceláři Mikroregionu Hranicko na třídě 1. máje.

„Program bude oficiálně vyhlášen v příštím týdnu, kdy žadatelé budou moci odevzdávat žádosti do 10. března," dodala Marcela Tomášová. Veškeré podmínky o programu se může veřejnost dozvědět na webových stránkách regionu Hranicko www.regionhranicko.cz.

Autorka: Bára Jestřebská