V průběhu února a března se totiž zúčastnila natáčení pořadu Souboj v těžké váze v čele s Kateřinou Cajthamlovou a Petrem Havlíčkem.

Třiatřicetiletá Nikol si byla své nadváhy vědoma již od dětství. Za život vyzkoušela již několik více či méně úspěšných diet, teprve stravovací plán sestavený na míru pro odvážnou Hraničačku dokázal, že zhubla čtyři kila tuku.

„Účasti v soutěži určitě nelituju, dokázala jsem vyhrát sama nad sebou. Mohla jsem shodit víc, to je pravda, ale nešlo to. Jsem ráda aspoň za to něco, je to běh na dlouhou trať,“ řekla před zahájením vysílání pořadu Nikol Sapáková, jejíž úkolem v rámci soutěže bylo i zvýšit svou fyzickou aktivitu.

Na rozdíl od přátel, kteří u sledování televize v motorestu popíjeli pivo nebo víno, Nikol si objednala džus a vodu. Alkohol se totiž se snižováním hmotnosti příliš neslučuje.

Po několika úvodních minutách pořadu došlo i ostatním návštěvníkům restaurace, že u jednoho ze stolů sedí jedna ze soutěžících. Údivné výkřiky se ozývaly ze všech koutků zejména v situacích, kdy se Nikol na obrazovce objevila v plavkách.

„Ta televize strašně zkresluje, navíc je širokoúhlá,“ stěžovala si nahlas Nikol.

Po skončení pořadu začali kolegové Nikol s hodnocením jejího vystupování. „Čekal jsem něco trochu jiného, škoda že jsi nevyhrála,“ litoval například Ivo Hvězda.

„Šel bych do toho taky, ale nemám na to proporce. Překvapilo mě, jak suverénně zvládla sledovat celý pořad, já bych se asi propadl,“ komentoval jeden z dalších vojáků.

Nikol Sapáková si pak užívala své minuty slávy. Její mobil neustále vyzváněl a oznamoval nové příchozí zprávy a hovory od rodiny, přátel a dalších známých. „Jsem ráda, že jsem do toho šla. Je to životní zkušenost, ve které chci pokračovat až do smrti,“ zakončila hranická vojačka z povolání.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

V televizním pořadu zhubla čtyři kila

Žena z Hranic bude hubnout v televizní soutěži