„Není to tak, že bychom se rozhodli pořádat Dětský den až osmého června, ale minulý týden nám během příprav začalo hodně pršet. Proto jsme vše přesunuli na dnešní odpoledne,“ uvedla zástupkyně ředitele Domu dětí a mládeže v Hranicích(DDM) Jana Malátková.

Na venkovní hřiště u DDM byli pozváni především celé školní družiny, ale zazávodit a vydovádět se mohl i každý samostatný příchozí.

„Počítáme s tím, že s družinami by mělo přijít přibližně sto dětí,“ doplnila Malátková.

Na děti čekalo několik dovednostních soutěží a stanovišť, kde si mohly vyzkoušet své umění, šikovnost a dovednosti.

„Máme zde například běh na laně, skákací boty, závody na koloběžkách nebo skákací hrad,“ informovala Jana Malátková.

Zajímavostí byla i účast žen z Červeného kříže, kde si každý příchozí mohl nechat udělat například rychlé vyšetření tlaku.

„Měli jsme je zde už v loňském roce a vždycky je u dam velká fronta,“ dodala zástupkyně ředitele Domu dětí a mládeže v Hranicích Jana Malátková.

Na děti čekala po úspěšném absolvování každého stanoviště sladká odměna v podobě bonbónů. Jejich radost z nezvyklých atrakcí byla hodně velká.

„Nejvíc se těším na skákací boty. Nikdy jsem je nezkoušel a mám i trochu strach, abych si nenabil,“ sdělil jedenáctiletý Honza, který zrovna na tuto atrakci stál dlouhou frontu.

Tradiční akce, které tentokrát přálo i počasí, se vydařila. Nejlepší důkazem bylo nejen plné hřiště u Domu dětí a mládeže v Hranicích, ale zejména nadšený křik z dětských úst. (zem)

Hranický deník|Propagujte i svojí stránku