„Připravili jsme dvoudenní program a jeho součástí bylo i přenocování v prostorách DDM. Společně s námi se do projektu zapojilo téměř 130 Domů dětí a mládeže a Středisek volného času,“ přiblížila ředitelka hranického Domečku Blanka Šturalová.

Ve čtvrtek 1. února vpodvečer se v Domečku sešlo třicet dětí, pro něž na úvod připravili řadu skupinových, týmových a individuálních seznamovacích her tak, aby děti měly možnost poznat své nové kamarády. Následoval průzkum Domečku pod rouškou tmy při noční schovávané. První den zakončili večerním promítáním filmu.

Slavnostní vyhlášení 23. ročníku akce Nejlepší sportovci roku 2022 v Hranicích, úterý 18. dubna 2023.
Hranice ocení sportovní úspěchy. Nominujte své favority do konce února

Děti zažily v hranickém Domečku noc a den.Děti zažily v hranickém Domečku noc a den.Zdroj: DDM Hranice, se souhlasem„Páteční program zahrnoval sportovní aktivity v tělocvičně a na dětském hřišti, procházku a výtvarné tvoření. Děti si vyrobily odznáčky ve tvaru srdíčka pro sebe i své nejbližší. Po vzoru původních australských obyvatel – Aboriginců – si speciální ‚tečkovací’ technikou vyzkoušely nakreslit obrázky do plátěných rámečků,“ popsala ředitelka.

Završením celé akce bylo hledání pokladu, na jehož konci byly všechny děti odměněny sladkou odměnou.

Celodenní program v době pololetních prázdnin pomohl i mnohým rodičům, kteří řeší, kdo se jim v ten den o děti postará. „Úsměvy na tvářích všech zúčastněných nás naplnily dobrým pocitem z vydařené akce. Děkujeme za skvělé děti a těšíme se na všechny opět příští rok při druhém ročníku,“ doplnila závěrem ředitelka hranického Domečku Blanka Šturalová. )