„Noční prohlídky děláme jednou za rok. Tu loňskou jsme uspořádali, protože jsme rekonstruovali zámek. Teď máme nové topení, takže se na prohlídky můžete vydávat i v noci,“ zahájil prohlídku průvodce, který po celou dobu komentoval jednotlivé události přerovských dějin, končící číslem sedm.

Při noční prohlídce zámku na návštěvníci setkali se šlechticem Janem Tovačovským z Cimburka, s Marií Terezií a jejím synem Josefem II., ale také se zúčastnili pouti do Frýdku.

Velký ohlas vzbudila také scénka s demonstrujícími zelinářkami. Z prohlídky byly nadšeny nejen děti, které se vtipnou formou seznámily s přerovskými dějinami, ale také jejich rodiče.

Jedinou nevýhodou při některých scénkách byl vysoký počet návštěvníků a malý prostor, kde se jednotlivé události odehrávaly. „Moc se mi to líbilo, nejvíce ty scénky, ale někdy nebylo moc vidět. Přišlo hodně lidí,“ řekla třiatřicetiletá Gabriela Pospíšilíková z Přerova.

Prohlídky se konaly od 17 hodin po třiceti minutách a na každou se podle slov pracovníka muzea přihlásilo padesát zájemců.

 

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika