Podle vedení města se na tom v brzké době patrně nic nezmění, ačkoliv se o zřízení přístupu v blízkosti kruhového objezdu u Drahotuš uvažuje již od spuštění průmyslové zóny.

„Nevylučujeme, že zde bude nějaký přístup v budoucnu vybudován, ale současná situace to neumožňuje," uvedl mluvčí města Hranice Petr Bakovský.

Podle jeho slov musí nejprve dojít k vyjasnění majetkoprávních vztahů na příslušných komunikacích.

„Jednáme s krajem a podobně o příslušných pozemcích, takže do chvíle než budou jednání uzavřena, se tato záležitost ani řešit nemůže," vysvětlil Petr Bakovský.

Nezaznamenali výrazný zájem

O zřízení pěší cesty v blízkosti Drahotuš se přitom uvažovalo již před lety. Od plánu se ale tehdy upustilo i proto, že ze strany obyvatelstva nebyl o přístup výrazný zájem.

„Tato záležitost se diskutovala, když se sezóna budovala, což už řadu let. Od té doby jsme však ze strany obyvatelstva nezaznamenali nějaký výrazný zájem," sdělil mluvčí města.

„Nicméně, nevylučuji, že zde nějaký chodník či přístup vybudován bude. Pokud přijdou nějaké podněty, město se tím samozřejmě bude zabývat. Nejprve se však skutečně musí vyřešit záležitosti s majiteli pozemků," sdělil dále Petr Bakovský.

Proč město nezasáhne?

Někteří obyvatelé však upozorňují, že absence pěšího přístupu, má v mnoha případech za následek nebezpečné hazardování.

„Lidé věčně přebíhají přes tu čtyřproudou silnici. Mám takový dojem, že neštěstí už bylo dost, tak proč město nezasáhne, aby uchránilo své obyvatelstvo? Proč každý den musí lidé riskovat své životy tím, že přebíhají silnici?" ptá se jedna z hranických obyvatelek.

Pro většinu zaměstnanců však tato situace problém nepředstavuje.

„Je neobvyklé, že přístup je zřízen jen z jedné strany, ale řekl bych, že díky dobrému umístění vstupu se to dá překousnout. Myslím, že většina zaměstnanců stejně jezdí autem nebo autobusem, který přijíždí až ke vchodu, což je výborné," prozradil zaměstnanec Marek Čech.

David Král