V úseku od mostu do Týna asi do půli plánované cesty v současnosti žádná cesta není.

„Chceme vybudovat cyklostezku až po jez v Nových Dvorech, druhou část bude spravovat Osek,“ sdělil Přikryl.

Druhá část stezky by se měla začít budovat společně s lipnickou částí.

„Chtěli bychom to udělat spolu s lipnickou částí. V našem případě to ale nebude stavba na zelené louce, budeme opravovat polní cestu, která už u Bečvy je,“ přiblížil starosta Oseka Martin Engl.

Projekt se teď dokončuje.

„Už máme schválené územní rozhodnutí,“ informoval Přikryl.

S realizací nové cyklostezky by se mělo začít příští rok, první cyklisté a bruslaři by se po ní měli příští rok i rozjet.

„Přesný měsíc dokončení ale ještě neznám,“ řekl starosta Lipníka.

Cyklostezka by se měla vyhnout komplikovaným částem Lipníka a rozmělnit množství lidí na stávající cestě. Lidé tento nápad vítají.

„Myslím, že by se lidé mohli rozdělit a současná cyklostezka by mohla prořídnout, protože někdy tam bývá opravdu hodně lidí. Mohla by to být třeba rychlejší spojka, když tam nebude hospoda, mohla by lákat hlavně lidi, kteří si chtějí zasportovat, a ne rekreační jezdce,“ myslí si Marcela Střelcová z Lipníka, která stezku často využívá.

Na stavbu cyklostezky město Lipník žádalo o dotaci z Evropské unie, která na stavbu přispěje asi osmdesáti procenty potřebných financí.

„Finální částka ještě není známá, rozhodne o ní výběrové řízení, ale řádově se odhaduje na asi deset milionů,“ uzavřel Přikryl.

Cyklostezka Bečva, jejíž součástí je stávající asfaltová cesta mezi Lipníkem a Osekem, by se měla v budoucnu stát součástí celorepublikového projektu.

„Po napojení na cyklostezku podél Baťova kanálu se cyklostezka Bečva stane součástí takzvané „cyklodálnice C1“, vůbec první v České republice,“ uvedla dříve vedoucí odboru školství a kultury v Lipníku nad Bečvou Lucie Žídková.

Barbora Hanousková