Podle nové projektové dokumentace by měla nová cyklotrasa vést od velkého kruhového objezdu v Drahotuších přes centrum města až k hranické Cementárně.

V současnosti je už vybudovaná první část cyklotrasy od vlakového nádraží směrem k centru po Třídě 1. máje, která však momentálně prochází kompletní rekonstrukcí.

„Město při zpracování vycházelo z toho, že v Hranicích je mnoho cyklistů. Vzhledem k velkému automobilovému provozu v jednotlivých ulicích pro ně pohyb po městě není příliš bezpečný. Cílem proto je zvýšit bezpečí cyklistů při pohybu jak po městě, tak i po okolí,“ zdůvodnil projekt mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Podle Bakovského se zjistilo, že milovníci dopravy na kole využívají nejen místní komunikace, ale i chodníky a různé neoficiální stezky. Stejně tak se zejména při ranních cestách do zaměstnání pohybují po silnicích I/35 a I/47.

„Chceme tak zajistit nabídku bezpečného, pohodlného a přímého dopravního spojení po městě,“ dodal mluvčí.

Od projektu si slibuje užší propojení jednotlivých městských lokalit, sportovních zařízení a různých organizací.

„Cyklistické trasy mají spojit obytná území, zdroje pracovních příležitostí, střední školy, sportovní zařízení, oblasti vhodné k rekreaci a obce v okolí Hranic. Mají navazovat i na meziměstské cykloturistické trasy,“ doplnil Bakovský.

Avšak to, zda na nové cyklotrasy dojde již v příštím roce, zatím není jisté. Probíhá totiž teprve příprava rozpočtu na příští rok, který by se měl schvalovat v prosinci.

Místostarosta města Miroslav Wilnder však počítá s tím, že o projektu nové cyklotrasy se bude mluvit ještě letos. Rada města by podle jeho slov měla o realizaci hovořit na jednání už 1. listopadu.