Minulý čtvrtek jste se stala novou místostarostkou Hranic, nicméně těsně po té volbě jste mi připadala nezvykle zaražená. Můžete říct proč?
Zalekla jsem se toho, co mě čeká.

Nebylo na to už přece jen trochu pozdě?
Přemýšlela jsem o tom delší dobu, ale najednou to byla skutečnost.

Můžete být konkrétnější, čeho přesně jste se zalekla?
Myslím to tak, že jdu do neznáma. Pracovala jsem téměř třicet let ve školství, ale tohle je úplně jiná sféra. Na druhou stranu si myslím, že když jde někdo do takové pozice příliš sebevědomě, tak to taky není moc dobré. Určitá pokora je na místě.

Věříte si?
Věřím, jinak bych do toho nešla.

A jste přesvědčená o tom, že tu funkci zvládnete?
Udělám všechno pro to, abych ji zvládla.

Na zastupitelstvu jste zmínila, že do funkce místostarosty či do rady jste už dříve navrhovala někoho z opozice. Nemyslíte, že by se tím situace ve vedení města ještě více zamotala?
Já jsem právě chtěla, aby v radě seděli lidé různých názorů. Kdyby se už v radě více prodiskutovávaly materiály, které tam jdou, ušetřili bychom si tím spoustu času na zastupitelstvu. Nemuseli bychom tam pak sedět až do půlnoci.

Nejsem ovlivěná problémy z minulosti

Jak si tedy vysvětlujete, že na post druhého nejvyššího zástupce města jste byla zvolena právě vy?
Nejsem ovlivněná problémy, které tady byly v minulosti, a jsem proto schopná nebo ochotná jednat s každým.

Dejme tomu, že vy ochotná jednat budete, ale co když ta ochota nebude z druhé strany. Počítáte i s předsudky vůči vaší osobě?
Ano, počítám s tím. I když jsem se zatím s ničím takovým nesetkala, myslím si, že to ještě přijde.

Přesvědčovala vás starostka Ondriášová nebo někdo jiný k tomu, abyste funkci vzala?
Já jsem tu funkci původně dvakrát nepřijala. Konečné rozhodnutí jsem udělala až sedmého listopadu, tedy tři dny před zastupitelstvem.

Měla starostka i jinou variantu?
Neříkala mi, že by do funkce měla někoho jiného.

Starostka? K práci s ní nemám výhrady

Jak se vám s ní vlastně spolupracuje? Přece jen jste z jiných volebních stran.
Doposud jsem ke spolupráci s ní neměla žádné výhrady. Proto jsem to také nakonec vzala. Je totiž důležité, aby na těchto postech byli lidé, kteří spolu dokážou pracovat.

Ve čtvrtek jste také zmínila, že pokud by se vám ve funkci dařilo, zviditelníte tím i stranu Změna pro Hranice. Ta strana ale není postavena jen na vás.
Není. Ale to, že jsem se dostala do zastupitelstva, bylo dáno výsledkem voleb. Samozřejmě jako strana máme volební program, který bych jako zastupitelka chtěla i nadále plnit.

Teď odcházíte z funkce ředitelky Dětského domova v Hranicích. Neberete to jako únik od rozdělané práce?
Ale kdy je ta práce dokončená? Pokaždé, když z jedné práce přecházíte do jiné, odcházíte zároveň od rozdělané práce. Mám tady ale zkušenou zástupkyni, paní Rušarovou, která to převezme po mě.

Natrvalo, nebo dočasně?
Zatím to bude dočasně. Jsem ale přesvědčená, že to tady zvládne. Bylo to jedno z kritérií mého rozhodnutí. Dopředu jsem si ověřila, že bude schopná tuto funkci dočasně vykonávat.