„Hřiště ve Středolesí je již hotové, jde o menší univerzální hřiště o rozměrech 20×12 metrů, s umělým povrchem na minifotbal. Jsou zde ale i kůly na volejbal či nohejbal, včetně sítí a také jeden basketbalový koš. Akce stála zhruba 800 tisíc korun," uvedl mluvčí města Hranice Petr Bakovský.

Na hřišti v další městské části Hranic, tedy ve Velké, se momentálně pracuje.

„Ve Velké se hřiště stane součástí většího sportovně-kulturního areálu. Již nyní se zde nachází sokolovna, nová hasičská zbrojnice a dva kurty na volejbal. V sousedství tedy nyní vzniká hřiště s umělým asfaltovým povrchem," prozradil dále Petr Bakovský.

Toto hřiště má oproti Středolesí dvojnásobné rozměry, přibližně 21 x 42 metrů.

„Hřiště bude mít asfaltový povrch, aby jej bylo v zimě možné stříkat a využít na lední hokej. Dojde tak k osazení plastových mantinelů vysokých 1,2 metru, a vytvoření dvou vstupů a vjezdu," sdělil tiskový mluvčí.

Házená i tenis

K vybavení sportoviště budou patřit házenkářské branky, kůly na nohejbal nebo tenis a basketbalové koše.

„Hřiště bude vybaveno tak, aby se zde mohla hrát házená, fotbal, košíková, tenis či nohejbal. Součástí akce je i přístupový chodník a celá investice vyjde na necelých 2,2 milionů korun," zakončil Petr Bakovský.

Podle dřívějších slov předsedy osadního výboru Velká, Václava Sehnalíka, není pochyb o tom, že hřiště bude místními obyvateli hojně využíváno.

„Úzce spolupracujeme se Sokolem, který u nás podniká spoustu sportovních turnajů a jiných aktivit souvisejících se sportovní činností, takže nikdo nemusí mít obavy, že by se sportoviště nevyužilo. V řadách Sokola je u nás přibližně sto lidí, dvacet děti, takže není pochyb o prospěšnosti tohoto projektu," uvedl Václav Sehnalík.

David Král