Posluchači se přenesli do jiných sfér nejen díky hudbě, ale i prostředí. Divadlo se proměnilo na místo provoněné aromatickými tyčinkami a vše osvětlovala spousta svíček. Úvodní slovo si vzal sám Tomáš Klus a poděkoval všem, kteří se o něj i ostatní hudebníky perfektně starali.

„Jsme velmi rádi, že jsme tu mohli natáčet a cítíme, že chceme dokončení desky oslavit právě 
s vámi, protože je to naše společné dílo. Kdokoliv se zde třeba jen prošel, zanechal tu svou stopu. A myslím, že je to z desky cítit. Děkuji vám moc a na zdraví," připil si muzikant 
s přítomnými irskou whiskey a vybídl všechny, ať se neostýchají, jedí, pijí a pokud se jim muzika nebude líbit, nemusí v divadle sedět a mohou bez ostychu odejít.
Svým upřímným projevem si zasloužil potlesk.

Mezi všemi studii si pro své nové CD vybral to v Hranicích

Majitel Divadla Stará střelnice Hranice Václav Vlasák si celé natáčení pochvaloval. Popřál Tomášovi, aby se deska nejen prodávala, ale především aby se líbila, protože to je podle jeho názoru to nejdůležitější. „Ačkoliv sis mohl vybrat třeba studio v Miami, vybral sis nás a to je moc krásné. Je to ohromná reprezentace města a já jsem rád, že jste našli cestu do našeho střediskového městečka," s nadsázkou pochvaloval Václav Vlasák.
Poté už se hosté pohodlně usadili do křesel a zaposlouchali se do textů Tomáše Kluse. Samotný muzikant pozorně naslouchal ze zadních řad a sledoval reakce vůbec prvních posluchačů. Vypadal nervózně, ale všechno z něj po potlesku opadlo a on si užíval pozitivních ohlasů.
„Snažil jsem se slyšet nedokonalosti a vychytat všechny mušky. Každou písničku jsem slyšel asi sto padesátkrát, tohle je ucelená verze, kterou ještě budeme mixovat, ale už ne moc," usmál se po dech beroucím koncertě. Na otázku, zda pojede s novou deskou turné, odpověděl záporně. „Dám si teď pauzu, protože veškerou pozornost si zaslouží ty písničky, a ne já. A já vím, že bych na koncertech měl tendence je dovysvětlovat. Ať text mluví za sebe, já nechci exhibovat," vysvětlil Tomáš Klus.

Slavný strávník si pochutnal na sýru

Zaměstnanci Staré střelnice byli, jako všichni ostatní posluchači, naprosto okouzlení a potěšení. „Nikdo pro nás něco takového ještě nikdy neudělal. Opravdu si akce ceníme. Bylo to vykrystalizování všech událostí, co se tu děly během natáčení, jak se všichni kolem něj chovali. Tomáš byl úžasný host a přesně takový, jaký je on, jsou i jeho písničky," popisovala číšnice Alena Kadlecová.
Hosté na ni udělali dobrý dojem. „Byli úplně zlatí. Vyšli všem vstříc a jako strávníci byli také bezproblémoví. Jedli spíš vegetariánská jídla. Tomáš Klus měl nejradši smažený sýr a pochvaloval si naši domácí tatarku," pokračovala.
Nejvíc se jí z představených písní líbily ty rychlejší. „Připomínalo mi to knihu Alchymista. Duchovně zaměřené a meditační. Obzvlášť se mi líbila píseň se skotskými rytmy, ale všechny měly svůj osobitý náboj," popsala první dojmy 
z poslechu Alena Kadlecová.

Posluchači z branže

Ke chvála se přidala i Regina Kudláčková. „Tomáše Kluse občas poslouchám, ale tyto písničky byly alternativnější. Ohromila mě ta úžasná atmosféra, která zde panuje. Přišla jsem přímo z práce, byla jsem unavená, ale naprosto mě přdstavení nadchlo," řekla se zářícíma očima.
Tomáše Kluse si přišla poslechnout i hranická zpěvačka kapely November 2nd Saša Langošová a také známý australský kytarista Gwyn Ashton, který si po koncertě zajamoval s kytaristou Jiřím Kučerovským.
Atmosféře nakonec neodolal ani sám Vašek Vlasák, chopil se své basové kytary a přidal se k hrajícím hudebníkům. Všem přítomným tak připravili nezapomenutelné chvíle. Dívky a ženy si na závěr dokonce odnesly rudou růži od samotného Tomáše Kluse. Křest nové desky bude dvacátého sedmého června ve Svojšicích na Pardubicku.