Se svým záměrem vystoupil ve čtvrtek na zasedání zastupitelstva Hranic. Ne všem se jeho projekt líbil, nakonec ale uspěl.

Zastupitelé mu schválili příspěvek ve výši 3,6 milionu korun.

Rekonstrukci dosavadního divadélka chce zahájit, v závislosti na stavebním povolení, ještě letos v létě. Prioritou je, aby za rok vše fungovalo tak, jak je v plánu.

Kapacita sálu se má zvýšit ze současných sto lidí na dva a půl násobek. Nespornou výhodou pro město je podle Vlasáka fakt, že veškeré provozní náklady bude i nadále platit podnikatel platit ze svého.

Krátce po zahájení projednávání tohoto bodu upozornil zastupitel Vladimír Juračka na porušování Zákona o obcích a střet zájmů.

Vlasákova manželka Karla je totiž členkou městského zastupitelstva. Ostatní ji proto z jednání vyloučili.

„Pokud má město nyní podpořit kulturu, je to nejlepší možnost. Nikdo jiný nám to za takovýchto podmínek neumožní,“ nechal se slyšet jiný ze zastupitelů Ivan Sumara.

V diskuzi vystoupili i další konšelé. Bronislav Ludmila poukázal na existenci Městského kulturního zařízení (MKZ) a Radovan Langer připomněl možnost zrekonstruovat a chopit se sálu v Zámecké ulici, který až doposud spravovala Základní umělecká škola.

Stavět by se mohlo už letos

Ředitelka MKZ Helena Votavová se však konkurence v podobě kulturního centra na Staré střelnici neobává.

„S Vlasákovými spolupracujeme, mám pocit, že si navzájem fandíme a myslím si, že bychom i nadále dokázali spolupracovat,“ ře­kla.

Přímé konkurence těchto dvou subjektů se neobává ani zastupitel Vinkler a starosta Wildner. Hlasování nakonec dopadlo nad očekávání téměř jednoznačně.

Z třiadvaceti přítomných zastupitelů hlasovalo dvacet pro zaslání finančního příspěvku na rekonstrukci Divadla Stará střelnice, dva se zdrželi hlasování. Vyloučená Vlasáková hlasovat nemohla.

„Výsledek mě překvapil, čekal jsem něco úplně jiného. Určitě je reálné se stavbou začít ještě letos, zhruba v září. Mám okruh kamarádů, kteří mi s tím rádi pomohou,“ uvedl pro Deník Vlasák.