Hřiště vzniklo v areálu Střediska volného času v ulici Komenského sady. Náklady na jeho stavbu se vyšplhaly na 2,7 milionu korun.

Investici město hradilo ze svého rozpočtu. „Hřiště je víceúčelovým, veřejným sportovištěm, které bude užíváno bezplatně a je určeno pro rekreační sportování,“ uvedla mluvčí lipnické radnice Magdalena Gladišová.

Město předpokládá, že během školního roku budou hřiště využívat školy. Dlouhodobé rezervace si mohou zamluvit také různé kluby a oddíly. „Hřiště je možné užívat i jednorázově – vždy ovšem po dohodě ve Středisku volného času,“ doplnila Gladišová.

Dále upřesnila, že hřiště je vybaveno pro různé míčové sporty – volejbal, basketbal, malou kopanou i nohejbal.

„Snažíme se v posledních letech opravovat stávající sportoviště, ale budovat i nová,“ řekl starosta města Miloslav Přikryl.

„Nově vzniklo hřiště vedle koupaliště, je opraven stadion, připravuje se výstavba hřiště s umělým povrchem vedle stadionu. Abychom také nějaké kvalitní sportoviště měli na východní straně města, vybudovali jsme toto hřiště v areálu Střediska volného času v Komenského sadech,“ vysvětlil starosta Přikryl.