Zatímco Hranice rozjedou novou internetovou prezentaci už začátkem příštího týdne, Přerov si musí počkat do října.

„Nové webové stránky budou přehlednější. Cílem bylo, aby se v nich uživatelé lépe orientovali. Obsahově se ale příliš nezmění, protože v tomto směru byly vyhovující. Spíše jsme při jejich tvorbě kladli důraz na lepší uspořádání v novém grafickém designu,“ řekl mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Podle jeho slov nové webové stránky budou spuštěny zřejmě už začátkem týdne. „Uživatelé se setkají s novým dělením na tři sekce - občan, turista a podnikatel. Uzpůsobené budou i postiženým osobám,“ doplnil Bakovský s tím, že hranická radnice vložila do modernizace internetových stránek včetně programového vybavení zhruba 200 tisíc korun.

Přerovský magistrát přišla nová webová prezentace na 370 tisíc korun. Na nové stránky města si však uživatelé musí ještě necelý měsíc počkat.

„Webové stránky by měly být s největší pravděpodobností spuštěny 1. října,“ upřesnil mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal.

Také přerovské oficiální webové stránky města mají být podle jeho slov pro uživatele přehlednější, ale lidé by se zde měli setkat i s několika novinkami.

„Bude zde zaveden třeba kulturní kalendář, ve kterém se uživatelé dozvědí aktuálně, na jaké kulturní akce mohou v jednotlivé dny zavítat,“ doplnil Přidal.