Masážní trysky, odrazové můstky, klenuté schůdky z jednoho břehu na druhý, zábavné chrliče vody, líbivá klouzačka pro děti.

Tyto a další atrakce budou plavcům od 19. června k dispozici za krytým bazénem v Hranicích. Od pondělí je nové koupaliště ve zkušebním provozu. Ekoltes jej napustil vodou a dělníci se pustili do posledních úprav okolního prostranství. Dětské brouzdaliště v nejzazším rohu venkovního areálu však také v těchto dnech doznává změn.

„Dřevěnou konstrukci, která byla obrostlá plazivými rostlinami, jsme museli z bezpečnostních důvodů odstranit, protože už byla shnilá. Novou tam ale dávat nebudeme,“ uvedl ředitel Ekoltesu Milan Vinkler.

Bazének pro nejmenší děti nechal provozovatel areálu osadit novými tryskami. „Nejedná se o žádné masážní prvky, spíš by měly dětem čeřit vodu,“ upřesnil Vinkler. Dětské brouzdaliště bude od této sezony lemovat bezpečnější, protiskluzová dlažba a několik slunečníků.

Zcela nové je na koupališti hřiště pro plážový volejbal. Ekoltes jej ponechal tam, kde na něj byli lidé zvyklí, ale nechal ho nově osadit obrubníky a vysypat kvalitním pískem.

Zbytek areálu zůstal beze změn, až na pár úseků, které jsou nově zatravněny. Poprvé se lidem takto upravené koupaliště nabídne 19. června při jeho slavnostním otevření. Pro děti tam bude v ten den připravena spousta her a zábavných soutěží. „Do venkovního areálu koupaliště se bude stabilně vcházet přes pokladnu krytého bazénu. Boční brána zůstane trvale zamčena,“ zdůraznil na závěr Vinkler.