Její stavba si vyžádala náklady ve výši 400 milionů korun. Slavnostního otevření moderního areálu se zúčastnili náměstci policejního prezidenta Ivan Bílek a Tomáš Kužel, ředitel krajské správy policie Severomoravského kraje Jaroslav Skříčil a další hosté.

V šestipodlažním nadstandardně vybaveném objektu je na 189 kanceláří, nachází se zde nejmodernější střelnice v republice, služební ubytovna, posilovna, zdravotní středisko, jídelna nebo moderní psinec pro služební psy s koupelnou.

V areálu nechybí ani vlastní čerpací stanice, vnitřní garáže pro 79 aut, a je zde rovněž 173 vnějších parkovacích míst

„Zdejší střelnice je nejlépe vybavenou v republice. Je určena pro střelbu z krátkých střelných zbraní ráže 9 milimetrů a malorážek, přičemž nejdelší vzdálenost pro střelbu je 25 metrů, nejkratší 7 metrů. Skládá se ze dvou částí - střelecké plochy a zázemí pro obsluhu,“ popsala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Jak řekla, nové sídlo policie i jeho zázemí si budou moci prohlédnout obyvatelé Přerova ve dnech 6. a 7. června, kdy se zde uskuteční Den otevřených dveří.

Podle náměstka policejního prezidenta Tomáše Kužela je hlavní přínos investice v tom, že se pod jednu střechu přemístí hned několik policejních útvarů.

„Po vstupu do Evropské unie a Schengenského prostoru jsou na technické vybavení policie kladeny vysoké nároky a tato služebna je bude splňovat,“ řekl Kužel.

Do nové budovy se později v souvislosti s reformou policie přesunou také některé útvary Krajského ředitelství policie v Olomouci. „S přemístěním těchto útvarů se počítá zhruba v roce 2011,“ doplnil ředitel krajské správy policie Severomoravského kraje Jaroslav Skříčil.

V nové budově policie nyní sídlí na 220 zaměstnanců z několika služeben v Přerově. „Jsou zde všechny útvary s výjimkou dvou oddělení. Na svém místě v budově Českých drah zůstává obvodní oddělení policie a služebna z ulice Smetanovy se přestěhuje na ulici Čapky Drahlovského, kde bylo dosud Okresní ředitelství,“ přiblížila Michaela Sedláčková.

Podle přerovského policejního ředitele Jiřího Zlámala budou mít nyní policisté konečně důstojné sídlo a zvýší se i komfort pro návštěvníky. „Přesunem do jediného objektu se navíc ušetří peníze na nákladné rekonstrukce stávajících budov a sníží se i náklady na jejich provoz,“ uzavřel ředitel Zlámal.