„Za toto volební období bylo město schopné udělat druhou i třetí etapu cyklostezky Bečva, i se všemi komplikacemi a novým projektem. Cyklostezka Slavíč – Drahotuše se mezitím vůbec nepohnula. Možná jsme měli povolit cyklostezku Bečva, která vede přes náš katastr, až po hotové cyklostezce Slavíč-Drahotuše," postěžoval si předseda Osadního výboru Slavíč Jiří Trna.

Dodal, že představitelé výboru a obyvatelé obce vyžadují novou komunikaci už osm let.

„Doufám, že v příštím roce se staronovým složením zastupitelstva se v rozpočtu najdou peníze, aby se udělal alespoň první úsek, který měří dvě stě padesát metrů," pokračoval předseda.

Žádost obyvatel Slavíče o nové spojení se sousedními Drahotušemi má jednoduché vysvětlení. Frekventovaná čtyřproudá silnice I/47, která obec protíná, totiž z hlediska bezpečnosti není pro mnohé obyvatele vůbec ideální. Někteří přitom do Drahotuš míří pravidelně, například kvůli návštěvě lékaře.

Složité majetkoprávní vztahy

Z radnice doposud zní, že mezi důvody statické situace v souvislosti s žádanou cyklostezkou, převažují složité majetkoprávní vztahy. Podle starostky Hranic Radky Ondriášové už peníze na projektovou přípravu této zamýšlené cyklostezky vyčleněny byly.

„V současné době se ale řeší územní rozhodnutí na tuto stavbu," řekla.

Vedení města nyní kvůli stavbě jedná zejména s krajským úřadem a řeší také odvolání majitelky pozemku, která se stavbou nesouhlasí.

„Problém s výkupem pozemku jsme měli i na cyklostezce Bečva, museli jsme kvůli tomu uhnout s trasou úplně opačným směrem. Nejsme proti stavbě nové cyklostezky, naopak ji podporujeme. Ale je logické dokončit nejprve nedodělaný úsek na cyklostezce Bečva a potom začít budovat novou cyklostezku Slavíč – Drahotuše," řekla místostarostka Pavla Tvrdoňová, pod níž spadá oblast dopravy ve městě.

Dokončení cyklostezky Bečva tak podle jejích slov bylo tentokrát přednější.

„Možná jsme se v poslední době více soustředili na cyklostezku Bečva, jejíž výstavba také nebyla jednoduchá. Přípravné práce kolem ní nám zabraly hodně času. Myslím, že jsme se nemohli zaměřit na obě cyklostezky zároveň," uzavřela.