Agility je sport, zaměřený na výcvik psů s cílem naučit je překonávat překážky.

„V současné době už má kroužek třiadvacet členů, ale rádi přivítáme ještě i další. Pokud to počasí dovolí, cvičíme dvakrát týdně na hřišti u Základní školy Nová,“ sdělila Jana Koutníková, která kroužek agility v Hranicích vede.

Je to sport, určený dětem i dospělým a hlavně jejich čtyřnohým mazlíčkům. „Máme k dispozici kompletní sadu agility překážek, které se pejsci postupně učí zvládat. Založili jsme jej hlavně pro děti,“ uvedla Koutníková.

„Můj dvouletý voříšek Mates uměl ještě donedávna jen základní povely, jako je sedni, lehni a zůstaň. Tady se naučil skoky, slalom, překonávání kruhu a tunelu,“ pochlubila se patnáctiletá Marie Gadasová z Hranic, která se letos v červnu chystá na neoficiální závod agility do Přerova.

„Já sem nechodím dlouho. Moje osmiletá Rita se ale učí rychle. Nejlépe jí jdou skoky kruhem,“ řekla třináctiletá Renata Čižmárová z Opatovic.

Kroužek, který spadá pod Dům dětí a mládeže, se teprve rozjíždí, ale již se může pochlubit prvním úspěchem.

„Je to třetí místo na neoficiálních závodech v Kroměříži, které získala Helena Škňouřilová s pejsem Jackem v kategorii štěňátek,“ prozradila Koutníková s tím, že by byla ráda, kdyby se její svěřenci mohli se svými pejsky předvést již brzy i hranické veřejnosti.