Jméno nového ředitele hranické Základní školy Struhlovsko určili včera hraničtí radní.

Škole bude od 1. července šéfovat Radomír Macháň. Tuto informaci potvrdil hranický starosta Miroslav Wildner (ODS).

„Do výběrového řízení se přihlásili tři zájemci. Konkurzní komise konstatovala, že ze tří kandidátů je jediný vhodný Radomír Macháň, současný zástupce ředitele hranické Základní školy 1. máje,“ informovala hranická místostarostka Radka Ondriášová (Právo a Spravedlnost).

Do 29. ledna byl ředitelem Základní školy Struhlovsko Jan Jursík. Toho hranická radnice odvolala kvůli opakovanému nedodržování rozpočtové kázně.

Kauza vyvolala ve městě značný rozruch, za bývalého ředitele se postavili i někteří učitelé a rodiče, zatímco jiní rodiče jeho odvolání uvítali Jan Jursík pak své pocity z odvolání popsal v dopise, který Hranický týden zveřejnil v pátek 4. dubna.

Zde Jursík uvádí, že byl odvolán kvůli tomu, aby na jeho místo zřizovatel – město Hranice dosadil svého člověka.

„Jméno nového ředitele školy bude uloženo v redakci a po zveřejnění výsledků konkurzu bude zveřejněno v novinách,“ napsal tehdy Jan Jursík. „P.S. V závěru článku píšu, že znám jméno své nástupkyně. Rád bych Vám jej sdělil, ale chtěl bych Vás poprosit, zda by bylo možné je otisknout až po konkurzu, který by měl teprve proběhnout. Moc věcem už nevěřím, ale tuto věc ještě risknu. Po konkurzu bych se znovu ozval a s výsledkem Vás seznámil. Jméno vítězky konkurzu je Mgr. Alena Hlaváčová,“ uvedl v průvodním dopise ke svému článku bývalý ředitel Jan Jursík.

Verdikt městské rady však jeho teorii nepotvrdil.

Na otázku, jak vnímá rozdíl mezi předpokládaným vítězem konkurzu Jana Jursíka a skutečným vítězem, odpověděla hranická místostarostka Radka Ondriášová slovy: „Konspirační teorie Jana Jursíka vzala za své. Zde je jednoznačně vidět, že jeho teorie o tom, že to byl komplot proti jeho osobě, nebyla pravdivá.“