Smlouva s firmou, která zajistí projektovou dokumentaci, dostane konečnou podobu do konce týdne.

Ještě před čtvrt rokem ale vše vypadalo jinak.

„Letos v rozpočtu města na skatepark peníze zatím nejsou,“ tvrdil mluvčí radnice Petr Bakovský.

A skateboardisté zakládali prostřednictvím Facebooku občanské sdružení, aby dotaci na obnovu sportoviště v Žáčkově ulici získali sami. Deník jim ale koncem června zprostředkoval schůzku s místostarostkou města, po které se vše obrátilo ve prospěch teenagerů.

„Do skateparku jsme nechtěli peníze investovat dříve, protože svou podobu měnilo fotbalové hřiště i šatny koupaliště. Dnes už se ví, že s tím místem, kde je skatepark, se může plnohodnotně pracovat,“ obhajoval starosta Hranic Miroslav Wildner skutečnost, že mladí lidé volali po alespoň částečné obnově jejich sportoviště řadu let.

Skateboardisté sami navrhli, jak by měla nová multifunkční překážka vypadat, přičemž její odhadovaná cena bude určena podle podobného zařízení v Lipníku nad Bečvou. Za předpokladu, že zastupitelstvo sportovcům přikývne, bude překážka sloužit mladým lidem od letošního prosince.

Skateboardisté se sešli se zástupci města v pondělí 16. srpna.
Skataboardisté se sešli se zástupci města v pondělí 16. srpna.

Wildner však nevyloučil další možnost, jak skatepark, který byl letos podobně jako další sportoviště ve městě zasažen květnovou povodní, dále rozšířit.

„Od loňska nám u splavu zůstala asfaltová plocha, kterou využívala firma pro čerpání vody z Bečvy. Můžeme zvážit, jestli by šla z jezu udělat rozjezdová plocha na další atrakce,“ dodal starosta.

Hranický skatepark se obnovy dočká, radost z toho ale nemají adrenalinuchtiví cyklisté, kteří jeho překážek doposud také využívali.

Podle provozního řádu by do něj měli mít od nynějška vstup zakázán. Skateboardisté se přitom odvolávají především na riziko zranění při střetu pomalého skatera a rychlejšího bikera. Lidé na inline bruslích ale při vstupu do zrekonstruovaného areálu být omezeni nemají.