„Nepatřím sice mezi cyklistické turisty, ale i za ně jsem hodně rád. Bylo už potřeba mít tu cyklostezku dokončenou. Vím, že tam byly nějaké spory o pozemky, a je dobře, že už je to vyřešené. Ta cyklostezka je třeba i pro starší lidi hodně užitečná," řekl hranický cyklista, který se aktivněji věnuje cyklistice asi osm let.

Na přibližně dvoukilometrovém úseku cyklisté doposud naráželi na neupravenou polní cestu se zcela nevyhovujícím povrchem pro bezpečný provoz cyklistů.

Vybudování třetího úseku Cyklostezky Bečva od chatové oblasti Dříň do Týna nad Bečvou patří mezi ty akce města, které se z letošních přípravných fází přesouvají k samotné realizaci do roku nadcházejícího. Třetí etapa nedokončené cyklostezky vyjde na deset milionů korun. Z Regionálního operačního programu Střední Morava se však počítá s dotací 8,5 milionu korun. Smlouva o dotaci se podepisovala v průběhu letošního listopadu, už předtím se orgánům předkládaly potřebné dokumenty, byl vybraný zhotovitel stavby, se kterým se následně podepisovala smlouva o dílo.

Také město uznává, že příprava tohoto úseku byla ze všech tří etap nejkomplikovanější, jelikož cyklostezka vede přes desítky soukromých pozemků.

„Žádost o dotaci byla nakonec úspěšná. Stavební práce budou zahájeny do konce dubna 2014, samozřejmě v závislosti na klimatických podmínkách. Práce by měly být dokončeny do 31. července 2014. součástí projektu je také vybudování odpočívadla," sdělil tiskový mluvčí Městského úřadu Hranice Petr Bakovský.

Na podzim loňského roku se v souvislosti s Cyklostezkou Bečva slavnostně „odemykal" i úsek vedoucí přes katastry Špiček, Milotic nad Bečvou a Hustopeč nad Bečvou.