Zavedení přípravných tříd základních škol, takzvaných nultých ročníků, je jednou z možností, jak chce hranická radnice řešit nedostatek míst ve školkách.

Dětí se rodí stále více a vedení hranické radnice to ví. Proto chce předejít problémům, které muselo řešit před pár lety. Tehdy kapacita místních školek zcela nedostačovala poptávce a rodiče museli své děti vozit do okolních vesnic.

„V současné době jsme rozšířili kapacitu mateřské školy Hromůvka, čímž jsme problém s nedostatkem míst dočasně vyřešili,“ uvedl mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Jak dále vysvětlil, město si je přesto vědomo, že současná kapacita brzy dostačovat nebude. „Porodnost se před několika lety skokem zvýšila a od té doby se drží na stejné úrovni,“ řekl Bakovský. Jak tomuto problému předejít, řešili ve čtvrtek hraničtí zastupitelé.

„Domluvili se na třech variantách, které se přitom vzájemně nevylučují,“ sdělil mluvčí radnice. Jednou z možností, kterou chce město prověřit, je zavedení přípravných tříd na základních školách.

Ty by navštěvovaly děti, které mají v následujícím roce začít chodit do prvního ročníku základní školy. „Tímto krokem by ubyly děti na mateřských školách a tím by se zvýšila jejich kapacita,“ uvedl Bakovský.

Jak již dříve město informovalo, na místních základních školách je situace opačná. Jejich kapacita není zcela naplněná. Dalším způsobem, jak věc řešit, by mohla být přístavba k některé z mateřských škol.

„V tomto případě přicházejí v úvahu školky v Plynárenské a v Galašově ulici,“ podotkl mluvčí radnice. Poslední navrhovanou cestou je vybudování mateřské školy v půdních prostorách základní školy Šromotovo.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika