Příměstský tábor bude v Hranicích probíhat od pondělí 2. do pátku 6. března vždy od 8 do 16 hodin. Na jeho účastníky čeká bohatý program.

Navštíví fitcentrum, bowling i plovárnu, namalují si tričko a zatančí si na diskotéce. „Do určité míry bude skladba programu záležet na věku dětí, které se do našeho příměstského tábora přihlásí,“ uvedla zástupkyně DDM Jana Malátková.

„Určitě bychom však chtěli zopakovat celodenní akci ve spolupráci s lesnickou školou. Její studenti nás provedou po lese a formou zábavných her se děti mohou naučit něco málo ze života lesní zvěře,“ prozradila. Pokud by někdo nechtěl absolvovat celý příměstský tábor, může se zúčastnit jen některých akcí. „Kdyby s námi chtěl vyrazit třeba jen na plovárnu nebo na bowling, i to je možné,“ potvrdila Malátková s tím, že přihlášky je možno nosit až do poslední chvíle.

Lákavou nabídku má Dům dětí a mládeže i pro milovníky zimních sportů. Už poněkolikáté pořádá zájezd do Jeseníků, tentokrát do vesničky Janoušov.

Od soboty 28. února do pátku 6. března mohou zájemci vyzkoušet jízdu na lyžích, snowboardech, a letos nově i na snowbladech. Zimní tábor je určen dětem od sedmi do osmnácti let, ale má jen omezenou kapacitu.

Hranické základní školy každoročně nabízejí rodičům možnost umístit děti na dobu jarních prázdnin do družiny. „Ze zkušenosti však můžu říci, že toho rodiče využívají jen výjimečně. Většinou si v době prázdnin berou dovolenou,“ uvedla zástupkyně ředitelky ZŠ 1. máje pro první stupeň Stanislava Škrobánková.

Podle ní bude prázdninová družina otevřena teprve až při dvanácti dětech. „Zatím se nám jich přihlásilo pouze pět,“ uvedla zástupkyně s tím, že definitivní rozhodnutí, zda družina bude či ne, padne až začátkem příštího týdne.

Jan Rotrekl, Kateřina Kapková