Minulý týden ve čtvrtek o tom na svém zasedání rozhodlo zastupitelstvo. Zatímco poprvé armáda kasárna nabídla ke koupi za 165 milionů, nyní cenu o 35 milionů snížila.

„Zastupitelé projednali tuto nabídku a rozhodli se, že do tohoto kola jednání nebude město vstupovat. Jedním z hlavních důvodů byla desetimilionová kauce, kterou by město muselo předem složit,“ informoval mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Armáda v současné době již objekt nevyužívá a v dubnu loňského roku jej označila za nepotřebný. V roce 2008 město chtělo prosadit bezúplatný převod do majetku Hranic, ministerstvo obrany však návrh zamítlo.

Kvůli klesajícím příjmům ze státního rozpočtu se i nadále bude snažit areál prodat. Cena, za kterou jsou kasárna nabízena, je neúnosná.

„Těžko říci, na kolik by částka musela klesnout, aby město kývlo. Jakákoliv částka, která je vyšší než koruna, je pro zastupitelstvo nesmírně zavazující,“ míní hranický starosta Miroslav Wildner.

Kasárna Jaslo, která byla vybudována v polovině minulého století, se rozkládají na okraji Hranic na asi sedmnáctihektarovém území.

Ve zdí obehnaném objektu mezi sídlištěm Nová a autobusovým a vlakovým nádražím se nachází několik budov, mimo jiné kino, tělocvična, kotelna a ubytovny.

PŘEČTĚTE SI VÍCE:

Staré průmyslové zóny netáhnou

Kasárna zadarmo? Zapomeňte

Do Hranic se Romové nestěhují