Pexesiáda se v Domečku konala už podruhé a pozvány na ni byly hlavně školou povinné děti. „Ale vloni jsme tady měli i jednoho předškoláka,“ podotkla organizátorka turnaje Jana Malátková.

Letošní účast byla lepší než loňská. U stolu s obrázkovými kartičkami se sešli žáci prvních, druhých, třetích a čtvrtých tříd. „Dokonce i jeden sedmák přišel,“ doplnila Malátková.

Soutěžící byli rozděleni do dvou skupin. V první si spolu zahráli mladší, druhou skupinu tvořili starší školáci. Pexesových sad bylo na výběr hned několik. Děti hledaly stejná zvířata, pohádkové postavy nebo povolání.

„Máme tady i anglicko-české pexeso s motivy jídla, takže starší děti si mohou při hře oprášit své znalosti jazyka,“ řekla organizátorka soutěže. Pro každého účastníka turnaje byla připravena cena. Většinou se jednalo o školní pomůcky.

Na vítěze čekala hlavní výhra v podobě pexesa. O pololetních prázdninách však Dům dětí a mládeže nemyslel pouze na ty, kdo mají v oblibě pexeso. Na Nové ulici byl pro děti připraven turnaj ve stolním tenisu a stolním fotbalu.

Kateřina Kapková