V hranické Vinotéce U Šenků, kde byly v tomto roce vánoční hvězdy k dostání, se prodalo celkem 182 hvězd. „Z tohoto počtu bylo čtyřicet hvězd malých a 142 hvězd velkých," přiblížila Jana Březíková, jedna z organizátorek akce v Hranicích.

„Zvláštní objednávka" vánočních hvězd putovala i do Základní školy 1. máje. Mezi tamními žáky a učiteli byl zájem o celkem 230 hvězd. Další květiny zamířily například do teplických lázní nebo několika místních firem. V celkovém součtu tak lidé na Hranicku přispěli na dobrou věc zakoupením 437 květin. Na Sdružení Šance, které tuto akci letos už popatnácté pořádá, se tak z Hranicka vybralo 19 500 korun, zbývající peníze pokryly náklady spojené s výrobou květin a distribucí.

Téměř dvacet tisíc korun nyní půjde na olomoucké dětské hemato-onkologické oddělení. Z výsledků této humanitární sbírky tak budou těžit právě nemocné děti ve Fakultní nemocnici Olomouc.

„Všem, kteří si vánoční hvězdu zakoupili, moc děkujeme. Přesné výsledky ještě nemáme, ale už teď víme, že se celkově prodalo o dva tisíce hvězd více než loni. Je to nádherný výsledek a dosavadní rekord bude opět překonán," uzavřela Jana Březíková. (pm)