Hranice budou jednou ze zastávek na sto kilometrů dlouhé trase. Spanilá jízda začne v 11 hodin na Horním náměstí v Přerově. Auta budou pokračovat do Dřevohostic, Bystřice pod Hostýnem, Kunovic, Kelče a Ústí. Zastávka v Hranicích je naplánovaná přibližně od půl druhé.

O doprovodný program na Masarykově náměstí se postará jazzová kapela Stanley’s Dixie Street Band. Její koncert začne již po poledni a potrvá do tří hodin.

Z Hranic se veteráni vydají přes Drahotuše, Slavíč, Lipník nad Bečvou, až do cíle na hradě Helfštýn.

Třetí ročník spanilé jízdy „Ze zámku na hrad“ pořádá i letos Oldtimer club Helfštýn. Tento rok bude akce určena pouze majitelům vozidel vyrobených do roku 1945.

„Rozhodli jsme se tímto způsobem limitovat počet účastníků, protože zájem je rok od roku větší. I tak dorazí stovky motocyklů a historických vozů. Chystá se k nám třeba osmaosmdesátiletá Libuše Šulcová, majitelka motocyklu BSA 770 z roku 1928 se sidecarou. Je to manželka syna přímých dovozců BSA do České republiky. Z Českých Budějovic dorazí také cestovatel Petr Hošťálek, který sbírá motocykly. Na startu bude po pauze i Panhard Levassor ze sbírky Jirky Kratochvíla, což je automobil z roku 1917,“ zve Jiří Zemánek z Oldtimer clubu Helfštýn.