Poprvé po třech letech se v sobotu bude lyžovat ve středisku Holuběnka v Lužné. Areál lyžařům nabízí dva vleky, z nichž ten delší se nachází na 800 metrů dlouhém svahu a je vhodný i pro zdatnější lyžaře.

„Malý vlek pojede na sto procent. S největší pravděpodobností spustíme i velký, u něhož právě dokončujeme poslední přípravy,“ slíbil provozovatel Petr Bětík. Cena za lyžování zůstává v Lužné stejná jako před lety. Celodenní lístek vyjde na 220 korun.

Půlkilometrový vlek chtějí o víkendu spustit i v nedalekém Lidečku. Provozovatelé z Tělovýchovné jednoty Lyžařsko- turistického oddílu však mají obavy z kvality sněhu. „Sníh je vespod zledovatělý a trochu se obáváme, že horní prašan lyžaři hned smetou. Z osmdesáti procent jsme ale rozhodnuti vlek skutečně rozjet. Po technické stránce je připraven výborně,“ komentovala jednatelka oddílu Lenka Dziacká. Za celodenní lístek v Lidečku lyžaři zaplatí sto padesát korun.

Lyžaři mohou zajet i do blízké Dešné Další možnost pro obyvatele Hornolidečska skýtá nově otevřený skipark Dešná. Ten se sice nachází už na slovenském území, ale například pro lyžaře ze Střelné, Horní Lidče nebo Francovy Lhoty znamená jeho návštěva jen několik minut jízdy autem.

„Sjezdovka je denně strojově upravovaná. Parkoviště pojme přibližně sto padesát automobilů,“ informoval Miroslav Maczko ze společnosti Ski centrum Kohútka, a.s., která středisko v Dešné provozuje. Na svahu podle něho nyní leží čtyřicet až osmdesát centimetrů sněhu.

Už dnes se poprvé rozjede i vlek U Kuželů v Huslenkách Černém. Ten je vyhledávaný hlavně rodinami s dětmi a začátečníky. „V pátek se bude lyžovat zdarma,“ informoval vlekař Robert Maňák.

Stále jisté není, zda bude v provozu vlek Raškovec v Halenkově. „Sjezdovka ještě nemá úplně dobrý základ. Pod prašanem se stále občas objevovala tráva. Rozhodneme se až těsně před víkendem,“ informoval provozovatel Aleš Hromada.